Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Latvija tomēr būs pārstāvēta “Expo 2020 Dubaijā”0

Publicitātes attēls

Latvijas jaunuzņēmums “CheeksUp”, kas radījis runas terapijas instrumentu bērniem, ir starp tiem 120 inovatoriem un jaunuzņēmumiem no 65 valstīm, kas no 27. līdz 29. novembrim pulcēsies Expo 2020 Dubaijas pasaules inovatoru samitā, Apvienotajos Arābu Emirātos.

Risināt pasaulē aktuālas problēmas

Pasaules Inovatoru Samits ir daļa no “Expo 2020 Dubaijā” 100 miljonu dolāru programmas. Tā mērķis ir identificēt, finansēt un atbalstīt radošus projektus, kas risina pasaulē aktuālas problēmas, tādējādi palīdzot uzlabot dzīves apstākļus cilvēkiem un veicinot ilgtspējību.

Publicitātes attēls

Samita laikā, trīs dienu garumā 120 inovatori un eksperti no visas pasaules iesaistīsies paneļdiskusijās, meistarklasēs un organizēs individuālas tikšanās, lai dalītos savā pieredzē un izveidotu jaunas sadarbības.

Latvijas jaunuzņēmums “CheeksUp” ir inovatīva, uz spēles elementiem balstīta terapijas metode bērniem ar runas traucējumiem. Terapijas spēle apvieno 3D atpazīšanu reālajā laikā, kas palīdz bērniem mācīties runas laikā pareizi izmantot mēli un lūpas, apvienojot mācīšanos ar interaktīviem spēles elementiem.

Risinājums logopēdu trūkumam

“CheeksUp” idejas autore Ilze Zaharāne: “Pateicoties iegūtajam Grantam, mums bija iespēja turpināt attīstīties un izstrādāt produktu, kas jau gadu Latvijā ļauj bērniem kopā ar vecākiem mācīties pareizu izrunu, neizejot no mājām. Šobrīd esam uzsākuši sadarbību arī ar pirmsskolas izglītības iestādēm, piedāvājot “CheeksUp” kā risinājumu logopēdu trūkumam, automatizējot rutīnas treniņu, kas ir ļoti nozīmīgs pilnvērtīgai bērnu runas korekcijai.”

Publicitātes attēls

“GI samitā piedalīšos jau otro reizi. Tā ir lieliska iespēja satikties ar kolēģiem (logopēdiem), apmainīties ar pieredzi un viedokļiem, tādējādi iegūstot jaunus partnerus. Tikšanās 3 dienu garumā ar citu projektu radītājiem ļoti iedvesmo, raisa jaunas idejas attīstībai un tie ir jauni kontakti un lieliska pieredze,” stāsta I.Zaharāne.

Kopš programmas uzsākšanas 2017. gadā, Expo 2020 inovācijas programmai no Latvijas kopumā saņemti 33 pieteikumi.

Josufs Kairs (Yousuf Caires), vecākais viceprezidents Expo Live programmai Expo 2020 Dubaijā: “Mums ir liels prieks atbalstīt un sadarboties ar “CheeksUp”, nodrošinot platformu, ar kuras palīdzību demonstrēt jaunākos un iespaidīgākos pasaules sasniegumus, ieskaitot Latvijas. Pasaules Inovatoru Samits ir tikai viens piemērs tam, kā Expo 2020 cenšas savienot un iedvesmot cilvēkus visa pasaulē veidot labāku nākotni.”

Publicitātes attēls

No 2020. gada oktobra līdz 2021. gada aprīlim, Expo 2020 Dubaijā vienos 192 valstis un gaidāmos 25 miljonus viesu, demonstrējot augstākos sasniegumus tehnoloģiju, arhitektūras, gastronomijas un kultūras jomās, reizē aktualizējot risinājumus, kā veidot labāku nākotni.

Saistītie raksti

“Expo 2020 Dubaijā” būs pirmais Pasaules Expo, kas norisināsies MEASA valstu (Tuvie Austrumi, Āfrika, Dienvidāzija) reģionā. Tas atspoguļos Dubaijas apņēmību nostiprināt savas pozīcijas kā galvenajam reģiona starptautiskā biznesa un tirdzniecības centram.

“Expo 2020 Dubaijā” būs jaunu biznesa kontaktu un ideju apmaiņas punkts, kur sastapsies uzņēmumi un profesionāļi no visas pasaules, reizē iepazīstot revolucionārus sasniegumus, kas mainīs biznesa un rūpniecības nākotni.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Šonakt rēķinus samaksāt neizdosies. Būs traucēta “Smart-ID” darbība
18 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Jelgavniekus turpmāk vadās “Liepājas autobusu parks”? Intrigas un strīdi iepirkumos parāda nozares trūkumus
21 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Banku analītiķi: Atlaižot mazāk atalgotos darbiniekus, pieaugs vidējā alga 1
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
9 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
5 stundas