Foto: Fotolia

Latvijas austrumos snidzis pirmais sniegs 0

Ceturtdien daudzviet Latvijas austrumos kritušas pirmās sniegpārslas šoruden, liecina aculiecinieku vēstītais sociālajos tīklos, un sinoptiķi apstiprina, ka sniegs bija gaidāms.

Putins savā Jaungada uzrunā izsaka negaidītu frāzi
Kokteilis
Lielais 2026. gada horoskops visām zodiaka zīmēm – kas gaidāms attiecībās, finanšu jomā un kāda būs veselība?
Uzbrukums Putina rezidencei Vecgada vakarā: Kallasa komentē savu versiju par notikušo
Lasīt citas ziņas

Gaisā virpuļojošas sniegpārslas ceturtdien un naktī uz piektdienu manītas Alūksnē, Gulbenē, Balvos, Rēzeknē un Preiļos. Sniga maz, un sniega kārta neveidojās.

Arī pagājušajā gadā pirmais nelielais sniegs bija valsts austrumos, bet nedēļu vēlāk – 16.oktobra vakarā vietām, 17.oktobra rītā jau daudzviet.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt 2013.gadā pirmās sniegpārslas iedzīvotāji manīja jau septembra nogalē valsts vidienē.

2012.gadā pirmais sniegs bija 23.oktobrī Ziemeļvidzemē, bet 27.oktobrī Cēsu apkaimi jau pārklāja 35 centimetrus dziļš sniegs.

2011.gadā pirmais sniegs uzsniga tikai 12.novembra vakarā valsts austrumos, savukārt 2010. un 2009.gadā pirmais sniegs bija 12.oktobrī.

Agrākā sniega sega Latvijas teritorijā fiksēta 1973.gada 23.septembra rītā Rēzeknē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

[meteoweather_map]

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.