Ekonomika
Bizness

Latvijas-Kazahstānas SVK informē par videi draudzīgām tehnoloģijām dzelzceļā0

Latvijas un Kazahstānas Starpvaldību komisijas sēdes laikā. Foto: F64

Latvijas un Kazahstānas Starpvaldību komisijas tikšanās ietvaros VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) viceprezidents Ainis Stūrmanis pagājušajā nedēļā iepazīstināja Kazahstānas puses kolēģus ar videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešanu dzelzceļa nozarē.

Viens no apjomīgākajiem projektiem, ko LDz īstenos līdz 2023.gadam, būs Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācija, pirmajā posmā elektrificējot posmu no Daugavpils un Rēzeknes līdz Rīgai.

Šis projekts ir nozīmīgs ne vien ekonomiskās izaugsmes veicināšanai gan nozares, gan arī visas valsts līmenī, bet tas arī būtiski mazinās dzelzceļa nozares negatīvo ietekmi uz vidi.

A.Stūrmanis komisijas locekļus informēja arī par SIA “LDz ritošā sastāva serviss” 2015.gadā sākto dīzeļlokomotīvju 2M62UM modernizācijas projektu, kā ietvaros vidēji 40 gadu vecās maģistrālās lokomotīves tiek atjaunotas, uzlabojot to darbību un padarot tās videi draudzīgākas, mazinot izmešu apjomu un dīzeļdegvielas noplūdes iespējas.

Savukārt sadarbībā ar zinātniekiem ir izstrādāts ūdeņraža lokomotīves prototips, kas balstīts uz manevru lokomotīves ČME3M bāzes. LDz viceprezidents klātesošajiem paskaidroja, ka šis projekts patlaban vēl ir izpētes stadijā, taču jau patlaban veiktie aprēķini liecina, ka šādu lokomotīvju izmantošana ievērojami mazinās negatīvo ietekmi uz vidi, ko patlaban rada manevru darbi.

Komisijas locekļiem sēdes laikā arīdzan tika sniegta informācija par 2017.gadā noslēgto sadarbības līgumu starp SIA “LDz ritošā sastāva serviss” un uzņēmumu “Baltic 3D.eu”. Šis līgums paredz lokomotīvju palīgdetaļu izgatavošanu, izmantojot 3D drukas iekārtas. Atsevišķu nestandarta detaļu izgatavošana ar 3D drukas palīdzību ekonomēs gan finanšu līdzekļus, gan arī laiku, uzsvēra A.Strūrmanis.

Latvijas un Kazahstānas Starpvaldību komisijas sēdē 31.maijā satiksmes ministrs Uldis Augulis un Kazahstānas Republikas ārlietu ministra vietnieks Romāns Vasiļenko parakstīja starpvaldību komisijas 7.sēdes protokolu par turpmāko sadarbību ekonomikā, zinātnē un tehnikas jomā.

Sēdes laikā Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš uzsvēra, ka vislielākais sadarbības potenciāls starp abām valstīm pastāv aviācijas, tranzīta un loģistikas jomās, tostarp sniedzot loģistikas pakalpojumus gan Latvijas ostās, gan Kazahstānas SEZ Horgosā – “Austrumu vārti”.  

Latvijas transporta un loģistikas nozares dalībnieki jau ir uzsākuši gatavošanos starptautiskajai transporta izstādei “TransKazakhstan/Translogistica 2018”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Aptauja atklāj, cik droši esam par saviem ienākumiem krīzes laikā
23 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Valdības priekšlikums satur vairāk risku nekā ieguvumu. Cīņa par Liepājas ostas kontroli
1 diena
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Ir kāds labs risinājums veco riepu izmantošanai. Vai valsts būtu gatava ieguldīt tehnoloģijas attīstībā?
1 diena

Lasītākie

IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Dzīve piespiež pārdot citādi. Kā mājražotāji pārvar krīzi
14 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
Deputātos mostas lokālpatriotisms – bet tikai vārdos
2 stundas
GP
Gunta Paavola
Pasaulē
Kā Andris Somijā būvē olimpisko stadionu. Pēc žurnālistu saceltā skandāla par neizmaksātajām algām un briesmīgo sadzīvi, situācija uzlabojas
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Portālā LA.LV un kanālā “RīgaTV 24” būs skatāmas ģenerālprokura amata kandidātu debates
26 minūtes
LE
LETA
Dabā
Plus 30, sutīgs, negaisi, lietusgāzes, liela krusa un vētra – nākamās nedēļas laika prognoze
1 stunda