Publicitātes foto.

Latvijas tekstilmākslas virzība 13 mākslinieču darbos 0

Kalnciema kvartāla galerijā no 11. oktobra līdz 10. novembrim apskatāma tekstilmākslas izstāde “Lietu daba”, LA.lv uzzināja radošajā kvartālā.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas

Tekstilmākslai Latvijā ir senas saknes. Par tās pēdējo zelta laiku var uzskatīt padomju periodu, kura laikā tekstils kļuva par mākslas veidu, kurā varēja iegūt augstāko izglītību, kā arī saistība ar būvindustriju un tās pasūtījumu iekštelpu dekorēšanai nodrošināja aktīvu tekstilmākslas darbu apriti un veicināja autoru vispārēju atpazīstamību, uzskata izstādes rīkotāji.

Izstādē “Lietu daba” Kalnciema kvartāla galerijā ir izvēlētas trīspadsmit mākslinieces – Šarlote Baškevica, Lilita Bauģe, Katrīna Eihe, Ildze Erba–Bernholma, Elīna Genīte, Līva Ikkerte, Kristīne Kligina, Diāna Kokorēviča, Lauma Kokorēviča / Emma Sofia, Kristīne Krastiņa-Indāne, Agnese Ondzule, Laura Potaša–Strode, Annele Slišāne… Viņu darbi liecina gan par katras individuālo stilu, gan par tekstilmākslas māksliniecisko paņēmienu daudzveidību, gan arī par šī materiāla un tehnoloģiju iespēju iemiesot un izteikt semantiski ietilpīgu saturu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Izstādes “Lietu daba” daudzveidīgo sastāvu un darbus vieno autoru introspektīvā pieeja vispārcilvēcisku un simbolisku tēmu risināšanā.

Tās ir ainas no dzimtas vēstures un tās sasaistes ar valsts politisko vēsturi, kopība un tauta, privāti stāsti un individuālas vēstures, vietas sajūta, daba, radniecība, atmiņa, atrašanās saskarē un sakaros. Subjektivitāte kā pavediens vijas cauri un sasien vietas, laikus, cilvēkus; mazā un lielā vēsture ieaužas kopējā audumā, savērpjas zīmēs.

Izstādi papildinās 26. oktobrī plkst. 19 notiekošs publisks priekšlasījums-diskusija par tekstilmākslas situāciju Latvijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.