Ekonomika
Bizness

Latvijas tirgū ienāk pirmais digitālais apdrošināšanas aģents “Cachet”0


Hedi Mardiso un Kalle Pallings.
Hedi Mardiso un Kalle Pallings.
Publicitātes foto

No šodienas Latvijā sāk darboties jauns Igaunijas apdrošināšanas tehnoloģiju (insuretech) jaunuzņēmums “Cachet” – digitālā apdrošināšanas platforma, kurā transporta apdrošināšanas polisi varēs iegādāties ne tikai ikviens savām ikdienas vajadzībām, bet arī autovadītāji, kas sniedz kopbraukšanas pakalpojumus. 

Apdrošināšana kopbraukšanai

Kā informēja “Cachet” komunikācijas konsultante Anna Būmeistere, papildu standarta apdrošināšanas polisēm, ko varēs iegādāties ikviens, “Cachet” izstrādājis risinājumu, kas ļaus kopbraukšanas platformu “Bolt” un “Yandex.Taxi” auto vadītājiem saņemt transportlīdzekļa apdrošināšanas piedāvājumu, kas balstīts uz konkrētā lietotāja paradumiem kopbraukšanas pakalpojuma sniegšanā.

“Cachet” nodrošina, ka kopbraukšanas platformu autovadītāji, kas sniedz šo pakalpojumu, kā nepilnas slodzes darbu, varēs ietaupīt apdrošināšanas polisei veltītos līdzekļus, nemaksājot par laiku, kad auto tiek izmantots personiskām vajadzībām. 

Līdz šim Latvijā neviens apdrošināšanas aģents nav piedāvājis risinājumu, kas sniegtu personalizētu pieeju kopbraukšanas transportlīdzekļu vadītājiem paredzēto OCTA apdrošināšanas polišu izsniegšanā.

Taču no šodienas “Bolt” un “Yandex.Taxi” auto vadītājiem ir pieejama “Cachet” mobilā lietotne, kas ar datu analīzes palīdzību spēj nodrošināt koplietošanas transportlīdzekļu vadītāju paradumiem finansiāli taisnīgi veidotu un ērti pieejamu apdrošināšanas polisi.

Sadarbojas ar BTA

Apdrošināšanas pakalpojumu piedāvājums izstrādāts un tiek nodrošināts sadarbībā ar apdrošināšanas kompāniju “BTA”.

“Lietotne un risinājums izveidots, sekojot līdzi aktuālajām tendencēm pasaulē, kas liecina, ka kopbraukšana līdz šim ir bijusi visstraujāk augošā tiešsaistes mobilo pakalpojumu nozare.

Tajā pašā laikā apdrošināšanas sektors, kas ir cieši saistīts ar transporta pakalpojumu nodrošināšanu, nav attīstījies līdzvērtīgā ātrumā.

Sarežģītību līdz šim veicināja tas, ka kopbraukšanas nodrošinātāji bieži izmanto savu transportlīdzekli gan personiskiem, gan biznesa nolūkiem, dažādos laika posmos un vienlaicīgi vairākās platformās. “Cachet” sadarbībā ar “BTA” šo problēmu ir atrisinājuši,” skaidro Cachet izpilddirektore un līdzdibinātāja Hedi Mardiso.

“Mūsu sadarbība ar “Cachet” aizsākās pirms sešiem mēnešiem, izstrādājot inovatīvas un personalizētas apdrošināšanas polises kopbraukšanas pakalpojumu sniedzējiem.

Ņemot vērā, ka taksometru apdrošināšanas polises ir vidēji trīs reizes dārgākas, nekā ikdienas braucējiem, nonācām pie secinājuma, ka kopbraukšanas pakalpojumu sniedzēju polisēm jāpielāgo specifiski nosacījumi – ņemt vērā kopbraukšanas pakalpojuma nodrošināšanai veltīto laiku un reģionu, kurā pakalpojums tiek sniegts.

Šobrīd Latvijā BTA ir vienīgie, kas kopā ar “Cachet” spēj kopbraukšanas pakalpojumu sniedzējiem šādu risinājumu nodrošināt. Tuvākajā nākotnē plānojam ieviest vēl individualizētāku polises tarifa aprēķināšanu, ņemot vērā konkrētā autovadītāja braukšanas stilu,” norāda “BTA” Auto apdrošināšanas produktu vadītājs Gunārs Faļkovskis.

Nošķirs privātu braukšanu no taksometra vadīšanas

Ievērojama daļa kopbraukšanas pakalpojumu “Bolt” un “Yandex.Taxi” transportlīdzekļu vadītāju šo darbu veic, lai gūtu papildu ienākumus, nevis kā savu pamata jeb pilnas slodzes darbu.

Taču pat tad, ja vadītāji nodrošina kopbraukšanas pakalpojumu nepilnu laiku, piemēram, veltot tam mazāk nekā 25 stundas nedēļā, tiem tāpāt ir nepieciešams mainīt auto apdrošināšanas polisi uz profesionālam taksistam piemērotu, kas ievērojami ceļ polises izmaksas. 

“Cachet” nodrošina, ka tad, kad transportlīdzeklis tiek lietots privātām vajadzībām, apdrošināšanas maksa netiek palielināta un transportlīdzekļa vadītāji maksās ierasto summu, kas paredzēta viņu standarta apdrošināšanas polisē.

Saistītie raksti

Augstāka samaksa par transportlīdzekļa lietošanu būs jāmaksā tikai tajā laikā, kad auto tiek izmantots koplietošanas pakalpojumu sniegšanai. 

Uzziņa:

“Cachet” ir jauns apdrošināšanas tehnoloģiju (insuretech) jaunuzņēmums, ko Igaunijā dibinājuši Hedi Mardiso un Kalle Pallings. Sekojot līdzi dalīšanās ekonomikas attītībai, “Cachet” sāk darbību Latvijā, un tuvā nākotnē plāno to paplašināt arī citos Eiropas valstu tirgos. 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
Tirdzniecības centrā “Origo” durvis vērs jaunais “Fissman” trauku veikals
18 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Viesnīcu asociācija: Viesnīcu numuriņu rezervēšana pagaidām notiek švaki
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
Tehnoloģiju jaunuzņēmums “Giraffe360” turpina strauju izaugsmi un paplašinās Liepājā
1 diena

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Kretīns viņu nosauca par pērtiķi ugunskurā!” Streips atklāti par rasismu Latvijā un ASV 5
4 stundas
IR
Ilmārs Randers
Latvijā
“Esmu grāmatvede, veterinārārste, agronome un ģimenes pavāre!” Kā “dzīve atgriežas sliedēs” Madonas un Rēzeknes pusē
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Jaunietis “kunga prātā” nesavalda auto un “noslauka” mašīnu, kurā gadu vecs bērns
3 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Daļai ir “aizgājis ciet širmis”, bet diez vai asiņainas bildes palīdzēs 1
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Polittehnoloģisks gājiens: cik ēstiska ir skolu direktoru piedalīšanās politiskajā aģitācijā? 2
8 stundas