Foto: Panthermedia/Scanpix/LETA

Jauni un pārgalvīgi. Kuri auto vadītāji visbiežāk izraisa avārijas ar neapdrošinātiem auto? 0

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) statistika par 2019.gadā notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem (turpmāk-CSNg), kas izraisīti ar neapdrošinātu auto liecina, ka visbiežāk CSNg izraisa 26 – 35 gadus veci autovadītāji, kas pārvietojas ar 16 – 20 gadus vecu spēkratu, informē LTAB.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
Lasīt citas ziņas

LTAB jau pērn informēja, ka 2018.gadā visbiežāk ar neapdrošinātu transportlīdzekli CSNg izraisīja tieši gados jauni autovadītāji. “Atšķirībā no 2018.gada, palielinājies neapdrošinātā transportlīdzekļa vidējais vecums, ar kuru izraisīts negadījums.

Ja aizpērn proporcionāli visbiežāk tie bija 10 – 15 gadus veci spēkrati, tad pērn – 16 līdz 20 gadus veci transportlīdzekļi,” stāsta LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

CITI ŠOBRĪD LASA

Apkopotajā statistikā par neapdrošināto transportlīdzekļu izraisītajiem CSNg 2019.gadā gadā redzams, ka nedaudz vairāk nekā 20% izraisījuši 26 – 35 gadus jauni autovadītāji. Vismazāk CSNg ar neapdrošinātu spēkratu izraisījuši 56 – 65 gadus veci autovadītāji (13%).

Transportlīdzekļu vecuma kategorijā, ar kuriem visbiežāk izraisīti CSNg bez derīgas OCTA, lielākā riska grupa ir 16 – 20 gadus veci transportlīdzekļi, ar ko izraisīti gandrīz trešdaļa negadījumu (32,8%), kā arī 10 – 15 gadus veci auto (28,70%).

Ar gados jauniem (līdz 5 gadi) spēkratiem bez derīgas OCTA izraisīti vien 4,62% CSNg.

Savukārt neapdrošināto transportlīdzekļu marku vidū, dominē “Audi”, “VW” un “BMW” markas auto. Svarīgi atzīmēt, ka šo marku automašīnas Latvijā ir arī visvairāk reģistrētas, tādēļ ar tām izraisīto CSNg īpatsvars proporcionāli ir vislielākais.

Uzziņa:

1997.gadā Latvijā tika ieviesta OCTA sistēma. Tiesības veikt OCTA apdrošināšanu Latvijā ir AAS “Balta”, AAS “Baltijas Apdrošināšanas Nams”, AAS “BTA Baltic Insurance Company”, “Compensa Vienna Insurance Group” ADB Latvijas filiāle, “ERGO Insurance” SE Latvijas filiāle, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle, “If P&C Insurance” AS Latvijas filiāle, “Seesam Insurance” AS Latvijas filiāle un “Swedbank P&C Insurance” AS Latvijas filiāle.