Valsts prezidents Egils Levits viesojas TV24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu"

Prezidents Egils Levits rosina grozīt partiju finansēšanas likumu 85

LETA, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Valsts prezidents Egils Levits vakar nosūtījis Saeimai izskatīšanai izstrādāto likumprojektu par grozījumiem politisko organizāciju finansēšanas likumā. Prezidents uzskata, ka grozījumi veicinās partiju attīstību, noturību un parlamentāro efektivitāti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Valsts prezidents pauž: valsts budžeta finansējums politiskajām partijām ir jāizmanto ne tikai lietderīgi, bet arī jēgpilni. Tāpēc ikvienai nacionāla līmeņa politiskajai partijai ir jāspēj izstrādāt savu piedāvājumu tādās būtiskās valsts politikas jomās kā drošība, ārlietas, tautsaimniecība, labklājība, kultūra un citās. Tāpat šīm partijām jāpiedāvā cilvēki, kuri gan Saeimas, gan valdības līmenī spētu šīs politikas pienācīgi pārstāvēt. “Pēc 14. Saeimas vēlēšanām dažām politiskajām partijām radās grūtības atrast atbilstošus kandidātus atsevišķu nozaru pārvaldībai. Līdzīgas grūtības bija vērojamas, komplektējot Saeimas komisiju sastāvus. Šeit saskatāma cieša saistība ar to, cik daudz partijas ir ieguldījušas līdzekļus savu biedru, deputātu kandidātu lietpratības stiprināšanā, kā arī pētnieciskajā un analītiskajā darbā,” skaidro Valsts prezidents.

Datu analīze politisko partiju finansēšanas jautājumos atklājot, ka šobrīd piešķirto valsts budžeta finansējumu politiskās partijas vai to apvienības primāri izlieto algu izmaksām un reklāmai. Attiecīgi mazāka daļa valsts budžeta finansējuma tiek novirzīta politisko partiju darbības saturiskajai nodrošināšanai. Tādēļ, lai veicinātu politisko organizāciju kapacitātes stiprināšanu pietiekamā apmērā visas sabiedrības interesēs, Valsts prezidenta izstrādātais un iesniegtais likumprojekts paredz, ka politiskajai partijai tās darbības saturiskajai nodrošināšanai jāizlieto ne mazāk kā 30% no attiecīgajā gadā izlietotā valsts budžeta finansējuma.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.