Sports
Citi sporta veidi

Lielais regbijs arī Latvijā – Pasaules kausa spēles translēs LTV70


Piektdien Japānā startē regbija svētki – Pasaules kauss, kas notiek reizi četros gados.
Piektdien Japānā startē regbija svētki – Pasaules kauss, kas notiek reizi četros gados.
Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV 7) šonedēļ uzsāks translācijas no Pasaules kausa (PK) izcīņas regbijā, kopumā skatītājiem nodrošinot iespēju tiešraidē vērot 42 no 48 turnīra spēlēm, vēstī Latvijas Regbija federācija (LRF).

Pasaules kauss norisināsies no 20.septembra līdz pat 2.novembrim. Tā kā turnīrs tiks aizvadīts Japānā, spēles notiks no rītiem pēc Latvijas laika – pati agrākā spēle sāksies pat plkst.6.15, visas pārējās ne agrāk kā plkst.7.45, bet vēlāko spēļu sākuma laiks būs plkst.13.45.

Tiešraides organizēja LRF un tās padomes locekļi Kārlis Vents, Andrejs Šilinskis, kā arī Toms Ābele. Tāpat atbalstu sniedza padomes locekļi Renārs Danelsons un Māris Šmits.

“Mūsu uzdevums bija iegādāties šī notikuma raidtiesības. Par to domāt sākām jau pirms aptuveni gada, tomēr sākotnējā summa, ko prasīja raidtiesību īpašnieki IMG, bija, manā izpratnē, nereāla,” LRF prezidents Aivars Pilenieks stāstīja, kāpēc oficiāla skaidrība par turnīra translēšanu ieviesta vien pavisam neilgi pirms sākuma.

“Tomēr Latvijas Televīzijas Sporta redakcijas vadītājs Andris Ušackis jau uzreiz teica, ka jārunā pēdējā brīdī, jo tad viņi ir pielaidīgāki. Tā tiešām arī bija – tuvojoties turnīram, IMG sāka mest summu lejā un jau parādījās reāli apmēri.”

Pilenieks pauda pateicību Latvijas Televīzijai, kas šoreiz uzņēmusies segt savas tehniskās izmaksas.

“Meklējot sponsorus, tika uzrunāts daudz reižu vairāk cilvēku nekā atsaucās. Pārsvarā “Jā” pateica tie, kuriem regbijs ir mīļa lieta, bet ne tikai – mums pēdējā laikā veidojas sadarbība ar futbola klubu “Jelgava”, kā arī ar firmu “Igate”, kuru vada Māris Peilāns, un šoreiz viņi, uzskatot, ka tas ir nozīmīgs un svarīgs sporta notikums, veltīja lauvas tiesu summas,” prezidents uzskaitīja turnīra atbalstītājus.

“Tāpat palīdzēja Tamāra Robežniece un viņas uzņēmums “Sporta punkts”, ar kuru mums jau ir ļoti sena sadarbība, Pēteris Šņitņikovs (Latvijas pludmales regbija vadītājs un “Jūrmala” prezidents), Juris Ivanovs (“Eži” prezidents), Arvis Pilenieks (“LLU” un Latvijas junioru izlases treneris), Zane Sirsniņa-Kukaine (“Selēna” un Latvijas izlases spēlētāja), Andrejs Šilinskis (LRF Padomes loceklis).”

Tomēr bijuši arī cilvēki un organizācijas, kas nespēja rast iespēju atbalstīt Pasaules kausa translācijas.

“Šoreiz mums atteica uzņēmums “Transact Pro”, skaidrojot, ka viņi jau iepriekš lielu summu ieguldījuši, uz četriem gadiem nopērkot Sešu nāciju kausa translācijas, bet regbija kluba “Livonia” valdes loceklis Jānis Zuments pauda, ka šis ir neperspektīvs produkts, kaut pagājušajā Pasaules kausā viņš pats organizēja tiešraides,” teica Pilenieks.

“Uzņēmumi no malas lielākoties atrunājās, ka šis nav labākais laiks, jo spēles ir no rītiem, tomēr LTV7 sola mačus pārraidīt arī atkārtojumā vakarā,” uzsvēra LRF prezidents. “Šobrīd esam vienojušies, ka tiešraidē varēs redzēt 42 no 48 spēlēm, kas ir ļoti labs rādītājs. Sākumā mums solīja 35 spēles, bet izcīnījām vēl. Būs redzami visi nozīmīgākie mači.”

Saistītie raksti

“Uzskatu, ka sponsoriem šis ir labs piedāvājums, jo tas nav vienreizējs pasākums, bet ilgs pusotru mēnesi. LTV7 rādīs atbalstītājus gan no rīta, gan vakarā – līdz ar to, kaut vai pāršķirstot kanālus, tos būs redzējis gandrīz katrs.”

Pirmā tiešraide no Pasaules kausa būs jau piektdien, 20.septembrī, kad plkst.13.35 sāksies translācija atklāšanas mačam starp Krieviju un Japānu, bet dienu vēlāk visa pasaule pieslēgsies pirmajai grandu spēlei, jo plkst.12.45 sāksies duelis starp Jaunzēlandi un Dienvidāfrikas Republiku.

LA.lv
MS
Māris Siliņš
Sports
Pirmais tituls un atzinība Gdiņā
14 stundas
LE
LETA
Sports
Nitišs šogad brauks Latvijas un Igaunijas rallijos
16 stundas
LE
LETA
Sports
Ābolam trīs punktu spēle AHL
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Mūrniece: Šodien jābūvē tādas barikādes, kas mūsu apziņā un prātos aizsargātu Latviju pret viltus ziņām
2 stundas
LE
LETA
Sports
Merzļikins atzīts par NHL aizvadītās nedēļas otro zvaigzni
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ekstrēmos laikapstākļos Spānijā divi bojāgājušie 1
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Par mata tiesu no lielas nelaimes! Ļaundaris kāpņu telpā sarīko ugunsgrēku
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām VP vadītāja amata kandidātiem
6 stundas