Latvijā
Politika

Egils Līcītis: Nepatikšanas šķietami pašas atrod deputātu Kaimiņu10


Artuss Kaimiņš.
Artuss Kaimiņš.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Kāda vēl globāla katastrofa un negaidīts liktens trieciens var piemeklēt Saeimas lielāko nelaimes putnu? Ja mūsu planētu apdraudētu citplanētiešu iebrukums un atnācēji lūkotu pēc zemieša, kuru ar kosmisko staru uzvilkt pie sevis augšā kuģī kā vaņģinieku – kurš trāpītos pirmais pa tausteklim? Lai gan Zemi apdzīvo dažādi radījumi, skaitā pāri septiņiem miljardiem, gūstā kritušais humanoīds būtu Artuss Kaimiņš.

Nepatikšanas šķietami pašas atrod deputātu Kaimiņu. It kā katru dienu nelaimīgajam parlamentārietim ceļā uz darbu pārskrietu melnais kaķis vai jauneklis ik rītu no gultas izkāptu ar nepareizo kāju.

Pašlaik ietīts aukstos palagos, no vienas vietas sapičkāts ar sinepju plāksteriem, kā vienīgais no Saeimas simta ar koronavīrusu aplipinātais Artuss cīnās ar saslimšanu, un vēlēsim, lai viņš top dziedināts.

Bet kā viss sākās? Kādu laiku bij. skatuves mākslinieka, pēc tam jaunā un ziķerīgā politiskā talanta dzīves ceļš ievijās augšupejā. Iepriekšējā Saeimā, nebūdams runāšanā akurāt Puškins, Kaimiņš vārījās kā tējkanna, nereti izcēlās kā ass negatīvo parādību kritiķis, savu reizi sadeva pa mici tiem, kas pelnījuši.

Jūsmīgās publikas ar bravo sveikts, aktieris palocījās un paklanījās saviem faniem kā sendienās teātrī pēc skaisti nospēlētas lomas. Vēlāk vēlēšanu panākumu kaldināšanā izrādījās, ka atmaksājas pat deputāta – cīnītāja pret nejēdzībām – savažošana un aizturēšana uz 24 h.

Tikmēr daudzus kolēģus aizvainoja Artusa uzmācīgā filmēšanas kāre ar visur līdz­paņemto kameru, viņi uzlūkoja Kaimiņu kā māžoties spējīgu razbainieku, tomēr – apkārtējiem bīstamu. Sāpinātām deputātēm pār vaigu noritēja asara, deputātiem vārījās žults, pie horizonta pamanot virsū stūrējam Saeimas videobiogrāfu, un viņi caur zobiem izgrūda, ka Artusam būtu noderējusi vairāk pieskatīšana un labas uzvedības ABC apmācība no krustmātes vai audzinātājas puses.

Tak, citiem ieraudzīdams puteklīti uz tērpa vai kā dep. Brigmanim mūžīgi atgādinādams par komunista biedra karti kabatā, Artuss Kaimiņš mērķauditorijas priekšā izskatījas spirgtiņš un tīriņš.

Nodibinājis savu “Kaimiņa partiju” kā ievērojamu spēku, ar rekordaugstu Anglijā strādājošo latviešu džentlmeņu (kam likās, ka šitas džeks ir kandidāts pa pirmo zorti) atbalstu, Artuss taisnā ceļā iebrauca 13. Saeimā. Te “KPV LV” līderis solīja veltīt spēkus taisnības meklējumiem un cerēja kļūt kam derīgs šai dzīvē.

Kā lielākā Saeimā pārstāvētā spēka vadītājs Kaimiņš saņēma pagodinājumus un karjeras paaugstinājumus, kļūdams par Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāju. Amata augstumos kādrezējais nemiera cēlājs Artuss cēla vien sīkus troksnīšus, vien brīžam ļaudams tautai atcerēties, ka reiz bijis opozīcijas lauva.

Bet pēc tam kaut kas samezglojās. Iestājās Cūkas gads pēc ķīniešu kalendāra vai vēl kas notika, bet viss sametās greizi un šķērsām. Papriekš deputāts izraisīja uguns nelaimi. Nodedzināja studijas tipa dzīvokli un gandrīz visu daudzstāvu dzīvojamo namu. Artusu pašu pažarnieki izvilka no liesmām saburzītu, var teikt, ar to, kas mugurā palicis, vecu žaketi un triko biksēm.

Pēc tam “KPV LV” tēvu – dibinātāju izlidināja laukā no frakcijas, un nebij ilgi jāgaida, līdz atstādināja no priekšsēdētāja amata un iedeva vilka pasi arī pašrocīgi izveidotajā partijā. Tagad Kaimiņš spiests dzīvot politiskā vecpuisī (ar vienīgo domubiedru, dep. Blumbergu). Ak jā – vēl Artuss šķīrās no drauga, mūžībā aizgājušās Strīķes kundzes.

Un nu daudz cietušais Kaimiņš, Covid-19 zibens ķerts, novedis augstāko valsts varas pārvaldes orgānu, Saeimas deputātu korpusu pašizolācijā uz divi nedēļām un pat koalīcijas partneri nedēvē lāga dvēseli citādāk kā par kretīnu.

Saistītie raksti

Jaunais spēcīgais organisms gan jau pārvarēs krīzi un pieveiks slimību. Vēl pāragri lauzīt rokas un saukt – paskat, kādu vīru zaudē Latvija! Artuss izveseļosies, un nepatikšanas zina nelaimes putna adresi.

Kā neiekrist atkal un atkal bedrē – noiet pie čigānietes, kura zina stiprus buramvārdus lāsta noņemšanai, aplikt ap kaklu sargājošu talismanu cienīgtēva svētītā siksniņā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Gobzems satrakojies. Čalim jumts aizbraucis. Kokaīnu sašņaucies. Kā Saeimas parkets viņu vēl nes! 5
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Katra skolēna sapnis. Zināms, kā sodīja skolotājas, kuras internetā nopludināja eksāmena uzdevumus
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Covid-19 apdraud “Dr. Klauna” un citu labdarības organizāciju pastāvēšanu
4 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
“Jaunais īpašnieks apliks sētu, arhitektūras piemineklis tur stāvēs neredzams!” Biedrība lūdz glābt Anniņmuižu
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Spļāviens sejā nacionālai pašapziņai,” Dzintars naudu krievu medijiem salīdzina ar terorisma finansēšanu 1
2 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Gobzems satrakojies. Čalim jumts aizbraucis. Kokaīnu sašņaucies. Kā Saeimas parkets viņu vēl nes! 5
3 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Ekonomika
“Nebūs viesstrādnieku, raža sapūs uz lauka!” Kāpēc latvieši negrib mēnesī nopelnīt 1000 eiro? 25
7 stundas
LE
LETA
Veselam
Pagājušajā diennaktī Latvijā nav atklāts neviens jauns Covid-19 inficētais
6 stundas