Luiss Skola savos 39 gados joprojām demonstrē izcilu sniegumu.

Lieliskais Luiss Skola un Argentīna spēlēs PK finālā 0

Argentīnas vīriešu basketbola izlase piektdien Pekinā iekļuva Pasaules kausa finālā, titula maču sasniedzot otro reizi vēsturē.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Argentīnas basketbolisti pusfinālā ar rezultātu 80:66 (21:18, 18:14, 21:16, 20:18) droši pārspēja Franciju.

Argentīna finālā tiksies ar Spāniju, kas pirms tam pusfinālā ar 95:88 otrajā pagarinājumā pārspēja Austrāliju.

Argentīna 1950.gadā kļuva par pirmo pasaules čempioni, bet turpinājumā līdz šim čempionātam pie medaļām tika tikai vienu reizi – 2002.gadā, kad tika izcīnīts sudrabs. Pusfinālā Argentīna spēlēja arī 2006.gadā, taču toreiz cieta divus zaudējumus un palika ceturtā.

Lielākais Argentīnas izlases panākums gan tika gūts 2004.gadā Atēnās, kad šīs valsts izlase triumfēja olimpiskajās spēlēs.

LA.LV Aptauja

Kura komanda triumfēs Pasaules kausa finālturnīrā basketbolā?

• Spānija
  • Argentīna

Uzvarētājiem piektdien rezultatīvākais ar 28 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām bija “nevīstošais” Luiss Skola, kuram ir jau 39 gadi. Vēl 13 punktus guva Gavriels Deks, 12 punkti, septiņas bumbas zem groziem un sešas rezultatīvas piespēles bija Fakundo Kampaco, bet desmit punktus guva Luka Vildosa.

Skola šajā mačā kļuva par visu laiku rezultatīvāko spēlētāju Pasaules kausa izslēgšanas turnīra spēlēs.

Tikmēr Francijas rindās pa 16 punktiem guva Evans Furnjē un Franks Ntilikinā, 11 punktus iemeta Nando de Kolo, bet 11 bumbas zem groziem izcīnīja Rūdijs Gobērs.

Spēles sākumā bija līdzvērtīga cīņa, taču pirmā puslaika beigu daļā argentīnieši pārņēma iniciatīvu un atpūtā devās esot vadībā ar 39:32. Turpinājumā dienvidamerikāņi pārsvaru ne tikai noturēja, bet arī palielināja, svinot drošu uzvaru.

Francija un Argentīna iepriekšējo reizi Pasaules kausā tikās 2006.gadā, kad, tāpat kā pārējās trīs reizēs, uzvaras laurus plūca dienvidamerikāņi. Tiesa, Francija Argentīnu uzvarēja 2012.gada olimpiskajās spēlēs.

Vensāna Kolē vadītā Francijas komanda iepriekšējā Pasaules kausā pirmo reizi iekļuva pusfinālā un tika pie bronzas medaļas.

Francūži pirmajā posmā uzvarēja Vāciju, Jordānu un Dominikānas Republiku, otrajā posmā uzvarēja Lietuvu un zaudēja Austrālijai, bet ceturtdaļfinālā ar 89:79 sarūgtināja ASV.

Serhio Ernandesa stūrētā Argentīna pirmajā posmā uzvarēja Dienvidkoreju, Krieviju un Nigēriju, otrajā posmā tika galā ar Venecuēlu un Poliju, bet ceturtdaļfinālā ar 97:87 pieveica Serbiju.

Sestdien par piekto vietu cīnīsies Serbija un Čehija, bet par septīto pozīciju duelēsies ASV un Polija.