Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

LMT no mobilā operatora kļūst par mobilitātes operatoru0


LMT vadītājs Juris Binde.
LMT vadītājs Juris Binde.
Foto: Krišjānis Ķikuts

Lai nodrošinātu Latvijas līdzdalību starptautiskajā savienoto auto tehnoloģiju ekosistēmā, vienlaikus veicinot valsts konkurētspēju un tehnoloģisko sasniedzamību starptautiskā mērogā, SIA “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) sadarbībā ar partneriem dibina Starptautiskās Inteliģento transporta sistēmu asociācijas (ITS asociācija) Latvijas organizāciju.

Latvijas ITS Asociācija darbosies kā industrijas sekcija pie Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas nozares asociācijas.

Attīstoties 4G un 5G, strauja izaugsme notiek arī inteliģento transporta tehnoloģiju jomā. Savienotie auto, digitālie ceļi, tālākā nākotnē arī bezpilota auto nodrošinās ilgtspējīgus, drošus, videi draudzīgus mobilitātes risinājumus datu, lietu un cilvēku pārvietošanai.

Atbilstoša tiesiskā regulējuma un savienotā transporta risinājumu tehnoloģiju vides izveidei ir nepieciešama starptautiska mēroga ekosistēma, kurā sadarbotos telekomunikāciju operatori, datu platformu nodrošinātāji, auto un sensoru ražotāji, programmatūras izstrādātāji, ceļu infrastruktūras attīstītāji, kā arī publiskā sektora pārstāvji.

Eiropas mērogā sadarbību šajā jomā koordinē 27 ITS asociācijas, Latvija ir viena no retajām valstīm, kurā tāda līdz šim vēl nebija izveidota.

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka LMT no mobilā operatora kļūst par mobilitātes operatoru.

Mēs šobrīd veidojam partneru ekosistēmu inteliģento transporta sistēmu risinājumu attīstīšanai, jo Latvijai šajā jomā ir liels inovāciju potenciāls. Latvijas ITS asociācija kļūs par vienotu piekļuves punktu lokāliem un Eiropas mēroga mobilitātes projektiem, pieredzes apmaiņai un partnerībām,” skaidro Juris Binde, .

Triju Baltijas valstu ministri jau šī gada septembrī parakstīja vienošanos par Baltijas Digitālā ceļa izveidi no Tallinas līdz Viļņai.

Savukārt šī gada vasarā LMT iestājās starptautiskajā 5G Automotive Association (5G AA), jo 5G balstītas savienoto auto tehnoloģiju inovācijas ir viena no uzņēmuma darbības prioritātēm.

LIKTA valde ideju ir atbalstījusi, un tagad notiek darbs pie ITS asociācijas izveides, tajā iesaistīties piekrituši jau 8 partneri. Pievienoties aicināta ikviena ar nozari saistīta organizācija, kas darbojas publiskajā, privātajā vai nevalstiskajā sektorā.

LIKTA prezidente Signe Bāliņa skaidro, ka informācijas un komunikācijas tehnoloģijas ieņem arvien svarīgāku lomu ikvienā nozarē – mobilitātes, finanšu, medicīnas un citās.

“Tāpēc tikai likumsakarīgi, ka LIKTA ietvaros veidojas specializētas vertikāles, kas fokusējas uz tehnoloģijām konkrētā nozarē. ITS asociācija ir pirmais solis šajā virzienā,” ir pārliecināta S. Bāliņa.

Atbalstu asociācijas izveidei jau ir pauduši tādi partneri kā Satiksmes ministrija, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Elektronikas un datorzinātņu institūts, VAS “Elektroniskie sakari”, “Microsoft”, “Accenture”, “dots.” un “Apply IT”.

LMT dibina Inteliģento transporta sistēmu asociācijas Latvijas organizāciju.
Foto: Krišjānis Ķikuts
Saistītie raksti

LMT ir pieslēgumu skaita, apgrozījuma un tīkla pārklājuma ziņā lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko klientu apkalpošanas tīklu.

Kā inovāciju līderis tirgū, LMT jau šobrīd klientiem piedāvā pilna spektra, augstas kvalitātes telekomunikāciju pakalpojumus – balss sakarus, ātrgaitas mobilo internetu bez apjoma ierobežojumiem, kā arī mobilo televīziju LMT Straume un LMT Mājas viedtelevīziju.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Kopumā patlaban bezdarbnieka statuss piešķirts 65 942 personām. Jaunākie NVA dati
4 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Vai ES pārdzīvos koronavīrusa krīzi? INTERVIJA ar Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Degviela kļuvusi lētāka, apavi un apģērbs – dārgāki. Jaunākie CSP dati
5 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Lieldienu laikā ciemošanās ir aizliegta 2
2 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Parādījušās šaubas, vai Rīgas domes vēlēšanas vispār varētu notikt arī rudenī
15 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Konkursu par finansējumu Covid-19 skarto mediju atbalstam varētu izsludināt jau rīt
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī vislielākais Covid-19 inficēto skaita pieaugums Rīgā 2
3 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Vai ES pārdzīvos koronavīrusa krīzi? INTERVIJA ar Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli
Intervija 4 stundas