Foto: Shutterstock / Latvijas Mediji

Ložņā un tinas vai pa visu dārzu… Kā iznīdēt tīteni? 4

Tas ir tīruma tītenis (Convolvulus arvensis). Pēc LAAPC augu aizsardzības speciālistu teiktā, tā ir daudzgadīga divdīgļlapju nezāle, kas lielākoties savairojas mazdārziņos, ceļu malās, mitrās, mazāk auglīgās augsnēs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Vīteņaugs sasniedz 1-4 m garumu, zied baltiem vai rozā ziediem jūlijā, augustā. Sakņu sistēma var sniegties līdz pat 4 m dziļi. Augi vairojas ar saknēm, sakņu fragmentiem un sēklām. Sēklas dīgtspēju augsnē saglabā līdz pat 50 gadiem.

Mazdārzos tītenis ieviešas ar netīru kultūraugu sēklas materiālu, kā arī vēja un putnu starpniecību. Ņemot vērā, ka tīruma tītenim piemīt veģetatīvās pavairošanās spēja, augs var dzīt dzinumus no sakņu atliekām arī no 40 cm dziļuma.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piemājas dārzos tīteņa ierobežošanai nevajag izmantot herbicīdus, lai izvairītos no ķīmisko preparātu ietekmes uz kultūraugiem. Platību regulāri uzar vai uzrok pēc iespējas dziļāk, rūpīgi izlasot saknes.

Nezāles cenšas izravēt, kamēr tās nav sākušas ziedēt un izplatīt sēklas.

Tīruma tītenis ātri spēj izplesties – pat viens augs uz kvadrātmetru var nodarīt ievērojamu ražas samazinājumu.

Nav lietderīgi tīteni apkarot, nosedzot piesārņoto platību ar melno polietilēna plēvi. Šī metode, visticamāk, nedos vēlamo efektu, jo tas ir ļoti laikietilpīgs process – ar plēvi noklāto platību nevarēs izmantot vairākus gadus, lai pilnībā ierobežotu tīruma tīteni.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.