Foto: Inita Šteinberga

Tomātu raža izskatās laba, taču vairāki gatavie tomāti ir saplaisājuši… Kāpēc tā? 8

Tomātu raža izskatās laba, tomēr vairāki gatavie tomāti jau ir sākuši plaisāt. Kāpēc tā notiek un ko tur vēl var darīt? Jautā Ieva Pierīgā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti 98
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Lasīt citas ziņas

Šogad daudzos mazdārziņos tomātiem raksturīga kaite – plaisāšana. Tomātu audzētāja Ilona Stanga skaidro, ka tajā pirmām kārtām vainojamas temperatūras un mitruma svārstības. Vienmērīgu temperatūru noturēt ir grūti.

Lauka tomātiem šogad varbūt pat vieglāk, bet siltumnīcā liels karstums mijas ar vēsām naktīm un aukstuma periodu. Pēc iespējas jānodrošina laba ventilācija. Temperatūras svārstības mazdārziņa saimnieks var ietekmēt maz, bet mitrumu gan var uzmanīt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomātiem vislabāk patīk, ja augsne visu laiku ir vienmērīgi mitra. Ir teorija, ka labāk tomātus laistīt vienreiz nedēļā, bet pamatīgi, nevis nedaudz katru dienu. Taču Ilonas Stangas pieredze liecina, ka šis variants veicina tomātu plaisāšanu.

Speciāliste iesaka katru dienu paraudzīt augsni un uzliet vajadzīgo daudzumu ūdens.

Tas sevišķi svarīgi tik karstā un sausā laikā kā pēdējās vasarās, kad augsne var izžūt ļoti strauji.

Vēl plaisāšanā varētu būt vainojams tas, ka daudzi rauj nost lapas un atstāj kailus ķekarus. Protams, ja lapām ir slimības pazīmes, tā jādara, bet citādi lapas atstāj pie auga. Ir labi, ja lapas apēno ķekarus no saules.

Ja ķekari jau kaili, siltumnīcas segumu noklāj ar krītu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.