Publicitātes foto

LU Botāniskajā dārzā sāk ziedēt acālijas 0

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā zied pirmās acālijas, tādēļ sestdien, 31. janvārī, Acāliju mājas durvis vērsies apmeklētājiem, portālam LA.lv pastāstīja botāniskā dārza direktora vietniece Signe Tomsone.

Reklāma
Reklāma
“Bet ko var gaidīt no privātās iestādes endoskopista, kurš nekad neko nav vadījis, neko vairāk par ārsta sertifikātu nav ieguvis?” Sīviņš asi vēršas pret Abu Meri
RAKSTA REDAKTORS
“Vesela rinda skolēnu pat ar izciliem eksāmenu rādītājiem nevienā skolā nav tikuši” – konkurss uz Rīgas skolu 10. klasēm kā “Bada spēles”
Kokteilis
Viņi būs zvaigznes: 5 zodiaka zīmes, kuras gaida spēcīgs izrāviens jau tuvākajā nākotnē
Lasīt citas ziņas

LU Botāniskajā dārzā plaukst agri ziedošās acālijas, kas košiem triepieniem iekrāso ziemas pelēcību un rada pavasarīgu noskaņu. Pavisam dārza kolekcijā ir 124 acāliju šķirnes no Rietumeiropas, Krievijas, Ukrainas un Latvijas. Daudzas no tām LU Botāniskajā dārzā aug vairāk nekā 50 gadus un krūmu krāšņi ziedošie vainagi sasniedz pat pāris metru apkārtmēru.

CITI ŠOBRĪD LASA

LU Botāniskajā dārzā ir Baltijā lielākā acāliju kolekcija, kuras veidošana sākās 20. gadsimta 30. gados. Kopš 1957. gada darbu turpina profesors Rihards Kondratovičs – viņš arī nodarbojas ar acāliju selekciju.

Ziedošās acālijas varēs apskatīt visu februāri un martu, jo turpinās plaukt arvien vēlāk ziedošās šķirnes.

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs no oktobra līdz martam apmeklētājiem atvērts no plkst. 10. līdz 16.30. Ieejas maksa: skolēniem 1 eiro, pensionāriem un studentiem – 2 eiro, pieaugušajiem – 3 eiro. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, LU studentiem un darbiniekiem, internātskolu audzēkņiem un I un II grupas invalīdiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.