Foto – Shutterstock

Telpaugu horoskops – izmanto to savā labā! 1

Auna augi – veiksmes un panākumu atslēga

Foto – cc/DELFI
AK
Atis Klimovičs
Ziņas
FOTO. Brutāli sadragāti galvaskausi un ribas dziļi ietriektas pie mugurkaula…Šaušalīgs, bet Latvijas vēsturei nozīmīgs atradums Tilžā 96
22 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Viktors Ščerbatihs: “Es aizliedzu pirms olimpiādes vakcinēties!” 76
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Bokseris Kristaps Zutis uz ielas skarbi “pārmāca” tiktokeri un video ievieto soctīklos 41
6 stundas
Lasīt citas ziņas

Izrādās, ikvienam augam ir savs horoskops, zvaigznēs ierakstīts liktenis un sūtība, kuru, pareizi izmantojot, cilvēks var gūt panākumus praktiski jebkurā dzīves sfērā. Telpauga enerģija ietekmē arī cilvēku – tā palīdz vai gluži pretēji – traucē – risināt problēmas, radīt jaunas idejas un attīstīt sevi, raksta DELFI MĀJA&DĀRZS.

Kurš telpaugs visvairāk atbilst jūsu horoskopam? Ja esat tipisks savas zodiaka zīmes pārstāvis un vēlaties sasniegt vēl vairāk – uz priekšu! Izvēlieties tos augus, kas jums palīdzēs!

CITI ŠOBRĪD LASA

Mirdzošā ehmeja, svītrainā ehmeja, kolērija, pundurgranāts, dārza ģerānija, Indijas un Japānas acālija, karaliskā begonija, mirdzošā eiforbija, havortija jeb zebras augs, guzmānija.

Auns ir uguns zīme, tādēļ šai zīmei piedien ugunīgi – sarkani, bordo, rozā vai oranži – ziedi un lapas, nereti ar ērkšķiem. Patmīlīgajam Aunam patīk būt pamanītam, tādēļ viņa augi ir lieli.

Zodiakā Auns simbolizē personību, “Es” un ir saistīts ar ikviena cilvēka personīgajiem mērķiem. Tādēļ visiem Auna augiem ir viena kopīga īpašība – tie nostiprina iekšējo “es”, palīdz stipras personības veidošanos un var kalpot kā talismans personīgās veiksmes un uzstādīto mērķu sasniegšanai.

Vērša augi turīgai dzīvei un fiziskajai izturībai

Foto – cc/DELFI

Sanpaulijas jeb Āfrikas vijolītes, Blosfelda kalanhojas, Mangina kalanhojas, ciklamenas, dekoratīvi ziedošās begonijas, gloksīnijas, prīmulas.

Vērša zīmē dzimušajiem ķermeni un garu uzturēt formā palīdzēs stipri, skaisti ziedoši, zemi augi. Ierobežotais augu augstums saistīts ar Vēršu raksturu – šīs zīmes pārstāvji ir piezemēti un ekonomiski. Vērši ir pirmā zemes zīme zodiaka aplī, tādējādi viņi ir vispietuvinātākie materiālajām sfērām un zemei. Arī Vērša simbols attēlo viņa piesaisti zemei.

Bet kādēļ Vērsim skaistus ziedus? Tos dāvā skaistā Venēra, kas pārvalda šo zīmi. Visus Vērša augus mājās var kopt kā talismanus pārticīgai (vai vismaz nodrošinātai) dzīvei. Vērša zīmē dzimušajiem raksturīgs stabils materiālais stāvoklis, un arī Vērša augi palīdzēs līdzsvarot finanses, turklāt Vērsis ir fiziski spēcīgs un izturīgs, tādēļ visus šīs zīmes augus mājā var turēt, lai stiprinātu organismu.

Dvīņi: draudzībai un prātam

Foto – cc/DELFI

Asparāgi, papardes, efejas, spalvveida lapu palmas, hlorofīti jeb zirnekļaugi.

Dvīņi ir vieglākā un kustīgākā zodiaka zīme, kuru pārvalda enerģiskais un mainīgais Merkurs – gaisa stihijas planēta, kas Dvīņiem iedalījusi vīteņus un telpaugus ar plūksnainām spalvveida lapām. Dvīņu augu raksturīgā iezīme ir samērā sīkas vai šauras lapas. Pie šīs zīmes augiem pieskaitāmas arī “gaisa” bromēlijas, kurām nav nepieciešama ne augsne, ne laistīšana – tās pārtiek no gaisa mitruma un putekļiem.

Dvīņu augi galvenokārt palīdzēs uzlabot fizisko un psihisko veselību, kā arī uzlabos mājas atmosfēru.

Dvīņi ir draudzības, koleģiālu attiecību zīme. Meklējot talismanu labām attiecībām ar draugiem, laba izvēle būs jebkurš no Dvīņu zīmes telpaugiem.

Tā kā šī ir arī pamatizglītības zīme, Dvīņu augus der izvēlēties skolas vai mājas apzaļumošanai, radot vidi, kas veicina veiksmīgu mācīšanos un ātru informācijas uztveri.

Vēža augi ģimenes laimei

Foto – cc/DELFI

Vienkāršā aglanoēma, agave, graudzāļu kalmes, alveja, Mesona begonija, kārpainā gastērija, dīfenbahija, kalanhojas, biezlapu laimiņš, sarkanais laimiņš, hibrīdfuksijas.

Vēža stihija ir ūdens, tādēļ šīs zīmes augi ir pilni valgmes, tiem ir gaļīgi, sulīgi stumbri vai lapas, kam nepieciešama bieža laistīšana. Ikviena cilvēka dzīvē Vēža zīme ir saistīta ar mājām un ģimeni, un daudzi šīs grupas augi dzīvo draudzīgās saimēs, veidojot kompaktus krūmājus.

Vēža zīmē dzimušajiem šie telpaugi palīdzēs uzturēt sevi labā fiziskajā un garīgajā formā, kā arī uzlabos atmosfēru mājās. Ja vēlaties uzlabot attiecības ar tuviniekiem un mīkstināt mājas atmosfēru, ieviesiet sev vienu vai vairākus augus no Vēža grupas.

Lauvas augi panākumiem mīlas un radošajā frontē

Foto – cc/DELFI

Sarmatainā akalifa, astainais amarants (lapsaste), atskabargu afalandra, balzamīnes, jasmīnveida gardēnija, Etiopijas dižkalla, kalceolārija, kautrīgā mimoza, karaliskā pelargonija (ģerānija), Ķīnas roze.

Karaliskajai Lauvai pieder daudzi skaisti augi, lielākā daļa – ar krāšņiem ziediem. Karalim der tikai pats labākais, tādēļ Lauvas zīmes augiem ir samērā augstas prasības pret kopšanu.

Ugunīgo Lauvu vada Saule, tādēļ šīs zīmes augiem nepieciešams labs apgaismojums. Visi Lauvas augi ir ļoti derīgi šajā zīmē dzimušajiem. Lai uzturētu formā emocionālo un fizisko tonusu, lai attīstītu enerģētisko lauku, mājās noteikti jābūt kādam Lauvas augam.

Lauvas augiem ir divas unikālas īpašības, kuras var izmantot jebkuras zodiaka zīmes pārstāvis. Lauva astroloģijā pārstāv jaunradi un mīlestību, tādēļ jebkurš no Lauvas zīmes augiem mājās būs kā talismans veiksmīgai radošajai darbībai un laimīgai mīlestībai.

Jaunavas augi veselības un prāta stiprināšanai

Foto – cc/DELFI

Japānas aukuba jeb zelta koks; Japānas fatsija, monstera, filodendrs, raibais scindapsis, singonija, efejvīni (dienvidu, svītrainais, romblapu); istabas bērzs, atliektā dracēna.

Piezemētajai Jaunavai iedalīti daudzi spēcīgi augi. Lai arī Jaunava ir zemes zīme, to vada gaisīgais Merkurs, tādēļ šajā zīmē iekļuvušas arī vijīgas liānas, augi ar lokanu stumbru un gaisa saknēm.

Praktiskā Jaunava pārvalda arī dažus augļus un dārzeņus. Visos Jaunavas augos slēpjas enerģija, kas palīdz šajā zīmē dzimušajiem sevi uzturēt labā fiziskajā un emocionālajā formā, kā arī attīra mājas atmosfēru.

Ja Vērša augi cilvēkam dod papildu spēku un izturību, Jaunava rūpējas par veselību. Kaut arī Jaunava ir atbildīga par konkrētiem cilvēka orgāniem, tās loma – rūpēties par visa organisma veselību. Vārds “jaunava” ir mānīgs, Jaunavai nepiemīt sievišķība, šai zīmei raksturīgākas ir vīrišķīgās īpašības, racionāls prāts un loģika.

Jaunavas augi cilvēkam palīdz attīstīt intelektu, prātu. Jebkurš šīs zīmes augs mājās būs kā talismans labai veselībai un intelekta attīstībai.

Svaru augi partnerattiecībām un smalkai gaumei

Foto – cc/DELFI

Ahimēnes, baltās acālijas, pušķu ananāss, nošķeltais jeb Ziemassvētku kaktuss, paprika, spalvu celozija, nakts jasmīns, sīkziedu krizantēma, pelēkā krustaine jeb sudrablapu cinerārija, raibā kodija, hibrīda heliotrops, hibisks jeb Ķīnas roze, platlapu hortenzija, lilija.

Svari ir skaistu, noteiktu formu zīme, kuru vada daiļā Venēra un stingrais Saturns. Venēra Svaru augiem dāvājusi skaistus ziedus un augļus, krāšņas lapas un pievilcīgas formas, savukārt Saturns parūpējies par to, lai augu stumbri būtu spēcīgi un stabili.

Svaru augi palīdz visiem cilvēkiem, ne tikai Svaru zīmē dzimušajiem. No neskaitāmām pozitīvajām īpašībām īpaši izceļas divas – labvēlīga ietekme uz partnerattiecībām un labas gaumes attīstīšanu. Partnerattiecību harmoniju augiem “iemācījusi” to zodiaka zīme, jo Svari valda tieši šajā attiecību laukā. Saturna un Venēras mijiedarbība devusi Svaru augiem spēju attīstīt cilvēku labo gaumi.

Ja esat piekusis no domstarpībām ar dzīvesbiedru vai darījumu partneri, vai vēlaties uzlabot savu stila izjūtu, iestādiet kādu no šīs zīmes augiem – pat, ja neesat dzimis Svaru zīmē. Šiem augiem piemītošā partnerības sajūta palīdzēs arī jums.

Skorpions: neparastu spēju izkopšanai

Foto – cc/DELFI

Kaktusi, datura jeb velnābols, raibā stafēlija, aloje, pūķa dracēna, oleandrs, tīģera faukārija.

Skorpiona augu raksturs saistīts ar bībelisko čūskas – kārdinātājas tēlu, tādēļ lielākā daļa šīs zīmes augu aiz pievilcīgās ārienes slēpj indi vai nepatīkamu aromātu. Skorpions ir ūdens zīme, ko vada ugunīgais un asais Marss (kopā ar Plutonu), tādēļ šīs zīmes augi ir adataini un pilni valgmes. Alkatīgajam Skorpionam pieder arī augi-kukaiņēdāji, tiesa, mājas apstākļos tos ir ļoti grūti audzēt.

Visi, kas vēlas attīstīt gaišredzības spējas, var ieviest mājās kādu no Skorpiona augiem, ar to palīdzību atverot sev noslēpumaino, neredzamo pasauli.

Strēlnieka augi veiksmei ceļojumos

Foto – cc/DELFI

Bonsai, istabas vīnogulājs, līdakaste, citronkoks, mīnija klīvija.

Katram savi netikumi un īpatnības. Strēlnieka galvenais untums – tiekšanās uz tāli, aiz horizonta, projām no grēcīgās zemes. Strēlnieks simbolizē garīgu tiekšanos pēc citām pasaulēm.

Šo iemeslu dēļ daudzi Strēlnieka augi ir vijīgi, ātraudzīgi, tie zied augstu virs zemes.

Strēlnieks ir garīgās dzīves, meklējumu un atklājumu zīme, Strēlnieks mīl filosofēt, tieši tādēļ bonsai kociņi ir tieši tas, kas šai zīmei nepieciešams. Strēlnieku pārvalda Jupiters, kam patīk sāļums, tieši tādēļ šai zīmei pieder arī citrusaugi.

Strēlnieks pārvalda ārzemju tematiku, tālus ceļojumus, tādēļ šīs zīmes augi cilvēkā attīsta ceļošanai nepieciešamās īpašības, pastiprina tieksmi un interesi par citu zemju kultūrām.

Mežāža augi: panākumiem darbā un svara samazināšanai

Foto – cc/DELFI

Deremēnas dracēna, smaržīgā dracēna, skujeņi, ziloņkāju juka, gumijkoks, Bendžamina gumijkoks, Bengālijas gumijkoks, “dzīvie akmeņi”, vēdekļveida palmas, naudas koks, krasulas, eševērijas.

Mežāzis ir pati piezemētākā no visām zodiaka zemes zīmēm. Mežāzi pārvaldošais Saturns zīmei piešķīris stingras formas, noturīgu raksturu, tādēļ daudziem Mežāža augiem ir taisns, spēcīgs stumbrs. Ugunīgā Marsa ietekmē daudziem Mežāža augiem ir ērkšķi un adatas. Mežāzis ir nesteidzīgs, tādēļ šīs zīmes augi ir ārkārtīgi lēnu augoši.

Tieši šīs zīmes augi palīdzēs Mežāža zīmes pārstāvjiem uzlabot savu fizisko un emocionālo veselību, kā arī uzlabos mājas atmosfēru, tomēr augi ir noderīgi arī citās zīmēs dzimušajiem. Mežāzis ir atbildīgs par darbu, cilvēka sociālo statusu, tādēļ jebkurš Mežāža augs ir talismans veiksmīgam darbam – gan mājās, gan birojā. Visiem, kam nav vienaldzīga darba tēma, vai vēl jo vairāk – nav nekā svarīgāka dzīvē par darbu, sev tuvumā vajadzētu turēt vienu vai vairākus Mežāža augus.

Mežāzis ir vadītāja, likumdevēja zīme, tādēļ šīs zīmes augi ir īpaši derīgi vadītājiem vai tiem, kas vēlas par tādiem kļūt.

Ūdensvīra augi jaunām idejām

Foto – cc/DELFI

Istabas kļava jeb abutilons, alokāzija jeb ziloņa auss, pudeļpalma, dracēna, dekoratīvās nātres, citronu kalistēma, trijkrāsu maranta, puantsetija, stromante, fitonija, podagras jatrofa.

Ūdensvīrs ir oriģinālu ideju zīme, tādēļ šie augi ir kā talismans jaunradei. Jebkurš Ūdensvīra zīmes augs stimulē cilvēku meklēt jaunus, netradicionālus risinājumus – jebkurā dzīves sfērā. Lai kas jūs būtu, lai ko jūs darītu, šīs zīmes augi palīdzēs jums palūkoties ar svaigu skatienu uz veco.

Ja jums apnicis rīkoties, ieradumu vadītam, ja vēlaties pārsteigt citus ar neparastu risinājumu, ieviesiet sev mājās vai darbā vienu vai vairākus Ūdensvīra augus.

Zivis: garīgumam

Foto – cc/DELFI

Ūdens augi, mirtes, šāvējgurķis, sētložņa, ligzdu asplēnija, orhidejas, zivs astes palma, papirusniedre, lielā platragpaparde, plektrants, ripsālis, Telmija monzīsa, gumijkoks, mūžzaļi sedzējaugi, dižmeldri.

Jau zīmes nosaukums liek domāt par zemūdens pasauli. Un, tiešām, Zivis ir ūdens stihija, kuru pārvada jūras valdnieks Neptūns. Pateicoties ūdens stihijai, Zivīm piešķirti ūdens un terāriju augi, kā arī uz zemes augoši zaļumi, kas atgādina ūdenszāles. Daudzu zaļo zīmes pārstāvju forma vizuāli atgādina šo dzīvnieku. Harmoniju ienes Venēra, kas atsevišķiem Zivju augiem piešķīrusi patīkamu aromātu vai skaistus ziedus.

SAISTĪTIE RAKSTI

Neatkarīgi no to īpašībām, Zivs augus mājās vai darbā turēt vajadzētu ne tikai šīs zīmes pārstāvjiem. Zivis ir divpadsmitā – visgudrākā, apgarotākā un visvairāk pieredzējusī zodiaka zīme, no visām horoskopa zīmēm Zivis ir vistuvāk izpratnei par Dieva likumiem, tādēļ šī ir garīgās kalpošanas zīme.

Cēlums piemīt arī Zivs augiem – tie palīdz attīstīt garīgumu, aizmirst ikdienas steigu un pievērsties laicīgumam. Tieši tādēļ tiem, kas izjūt vajadzību attīstīties šajā virzienā, palīdzēs Zivs zīmes augi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Inita Šteinberga
Praktiski
Vietās, kur lijis mazāk, koki dārzā un mežā jau cīnās par izdzīvošanu! Kā palīdzēt lielajiem kokiem? 1
5 stundas
IP
Ilze Pētersone
Praktiski
Griķu receptes: sacepums un pat vafeles! 3
2 dienas
Inita Šteinberga
Praktiski
Kāds nogriež kātus gandrīz plikus, citam tie vēl kupli. Raut vai neraut tomātu lapas? 4
2 dienas
AK
Aiva Kalve
Praktiski
No sātīgas laša zupas līdz kraukšķīgiem cepumiņiem! Kādiem ēdieniem pievienot mums svešo fenheli? 4
3 dienas
AK
Atis Klimovičs
Ziņas
FOTO. Brutāli sadragāti galvaskausi un ribas dziļi ietriektas pie mugurkaula…Šaušalīgs, bet Latvijas vēsturei nozīmīgs atradums Tilžā 96
22 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Viktors Ščerbatihs: “Es aizliedzu pirms olimpiādes vakcinēties!” 76
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Bokseris Kristaps Zutis uz ielas skarbi “pārmāca” tiktokeri un video ievieto soctīklos 41
6 stundas
MZ
Monika Zīle
Ziņas
Monika Zīle: Muļķīgi amatieriskie klipi, kurus Pavļuts nodēvējis par potēšanās aicinājumu, ir kārtējais ledusbluķis
1 diena
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
“Mūs cenšas sanaidot! Saeimas deputāti augstprātīgi dzen cauri likumus, izplatot maldus un naidu!” Varakļānu novada iedzīvotāju atklāta vēstule latgaliešiem 59
9 stundas
Lasīt citas ziņas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Svaigs, auksts un tieši laikā! Apelsīnu, melleņu un citu atspirdzinošu limonāžu receptes 2
3 dienas
MB
Madara Briede
Ziņas
Latvijā 11 000 hektārus klāj latvāņi. Kāpēc tos neizdodas apkarot? 25
4 dienas
Inita Šteinberga
Praktiski
baziliku no veikala pareizi iestādīt piemājas dārziņā?
4 dienas
AK
Aiva Kalve
Praktiski
Saldā vasaras garša! Aveņu kūkas, tortes un tartes recepte īstiem gardēžiem 2
5 dienas
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Apgriež, veido, lasa un novāc. Kas darāms dārzā no 19. līdz 26. jūlijam? 2
5 dienas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Ātri pagatavojami, kraukšķīgi mazsālīti gurķīši ar ķiršu lapām un smaržīgajiem pipariem 4
6 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Ringolds Balodis par obligāto vakcināciju pedagogiem: “Baidos, ka nebūs labi!!!” 28
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Viktors Ščerbatihs: “Es aizliedzu pirms olimpiādes vakcinēties!” 76
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Latvijai atkal tuvojas tveice. Cik ļoti uzkarsīs gaiss? 4
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Bokseris Kristaps Zutis uz ielas skarbi “pārmāca” tiktokeri un video ievieto soctīklos 41
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Mārtiņš Trons: “Principā mēs esam viena no tām retajām Eiropas valstīm, kurā ir tik liels PVN pārtikas produktiem…” 55
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Sieviete un bērniņš mira pēc dzemdībām. Viena no “skaļākajām” lietām Latvijā: tiesa atsāk skatīt lietu par Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes darbības izbeigšanu 1
38 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Olga Kambala: “Divu mēnešu laikā es pārvērtos par ļoti skaistu, “sakačātu” sievieti!” 17
6 stundas
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
“Varam teikt, ka esam pasaules līmenī” Latvijā ražotie disku arkli pieprasīti Kanādā un pat Islandē
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Titavs: “Nav cerību, ka tiksim pie vēl vienas Vairas Vīķes-Freibergas!” 96
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Ārsti – slepkavas!” Alūksnē pret vakcināciju izplata dezinformācijas skrejlapas; policija ierosina lietu 164
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Jāsaprot, ka būt neatkarīgai valstij nav bezmaksas pasākums!” Kariņš par to, vai valsts sektorā tiks celtas algas 225
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna un Kristiāns 1
6 stundas
JL
Juris Lorencs
Ziņas
Ceturto atmodu gaidot: par kolektīvo intelektuālo degradāciju un jaunu vēlēšanu sistēmu, kas varētu mūs izglābt 90
2 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Petraviča: Pilnībā saprotu tos cilvēkus, kas izvēlas nevakcinēties 302
2 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO: “Tie var būt bīstami jūrā esošajiem!” Baltijas jūrā pamanīti vairāk nekā 20 ūdensstabi 9
2 dienas
IT
Iveta Tomsone
Laukos
“Kur mūsu nauda?” Gaļas liellopu audzētāji ziņo par iespējamu krāpšanu organizētā grupā 46
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Karaliene varētu atcelt Harija un Meganas ielūgumus uz platīna jubilejas svinībām. Kas šoreiz sadusmojis Bekingemas pili? 28
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
Sieviete un bērniņš mira pēc dzemdībām. Viena no “skaļākajām” lietām Latvijā: tiesa atsāk skatīt lietu par Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes darbības izbeigšanu 1
17:42
LA
LA.LV
Ziņas
Ringolds Balodis par obligāto vakcināciju pedagogiem: “Baidos, ka nebūs labi!!!” 28
17:14
LE
LETA
Ziņas
Latvijai atkal tuvojas tveice. Cik ļoti uzkarsīs gaiss? 4
15:39