Publicitātes foto

Lucavsalā atklāta Latvijā pirmā pludmales lasītava 1

Otrdien, 31. maijā Lucavsalas atpūtas zonā atklāta Latvijā pirmā pludmales lasītava, kas šeit strādās ik dienas no plkst. 12 līdz 17, LA.lv uzzināja Rīgas Centrālajā bilbiotēkā (RCB).

Reklāma
Reklāma
Satelītattēlos paveras nelāga aina: Krievija koncentrē karaspēku vien 56 kilometrus no NATO robežas
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
Putins klusē – Tramps gatavojas: kas draud Krievijai, ja tā atteiksies no pamiera?
Lasīt citas ziņas

Ideja par šāda veida lasītavas atvēršanu pieder Rīgas domes izpilddirektoram Jurim Radzēvičam.

Lasītavas krājumā iesākumā ir aptuveni 400 grāmatas pieaugušajiem un bērniem latviešu un krievu valodā no Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Repozitārija dubletu un dāvinājumu krājuma. Būs pieejamas arī iepriekšējo gadu žurnālu kolekcijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lasītavas darbības noteikumi paredz, ka, atstājot pludmali, paņemtās grāmatas un žurnāli jāatstāj plauktā, lai arī citiem paliek, ko lasīt.

Šādas pludmales bibliotēkas darbojas visā pasaulē, uzsvēra RCB Bibliotēku dienesta vadītāja Daiga Bērziņa. Tie var būt gan vienkārši plaukti vai kioski bez bibliotekāriem, kā, piemēram, Austrālijā, Dubajas emirātā, gan koka namiņi, kuros darbojas bibliotekāri, kuri reģistrē paņemto un sazinās ar stacionāro publisko bibliotēku, ja tiek pieprasīts kaut kas īpašs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.