Latvijā
Politika

Lukašenko brauks uz Latviju “izcirst logu”0


Aleksandrs Lukašenko
Aleksandrs Lukašenko
Foto: TASS/Scanpix/LETA

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko apstiprinājis nodomu tuvākajā laikā apmeklēt vizītē Latviju, vēsta Baltkrievijas mediji. Tas notiks pēc tam, kad Lukašenko 12. novembrī būs apmeklējis Austriju – pirmā reize pēc gadiem ilga pārtraukuma, kad autoritārās valsts galva pilnvērtīgā vizītē ieradīsies kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Lukašenko savus plānus atklājis, šodien tiekoties ar žurnālistiem pēc Baltkrievijas Republikāniskā zinātniski praktiskā onkoloģijas un medicīniskās radioloģijas centra apmeklējuma.

“Austrija, Latvija un citas valstis ir logi pēc tā visa žoga, kas tika ap mums izbūvēts. Vēl vairāk – dažs labs pret mums sankcijas ieviesa. Tādēļ mums nākas ne tikai no jauna, bet jau citā līmenī, citā laikā izcirst šos logus un izbūvēt ceļus. (…) Nez kāpēc visi [ierēdņi] to (ekonomisko sakaru dibināšanu ar citām valstīm) cenšas “piekarināt” prezidentam.

Es vienkārši gribu pateikt, lai visi dzirdētu: prezidenta uzdevums, vēl no Pētera I laikiem, ir izcirst logu turp, kur uzskatām par lietderīgu.

Ja prezidents ir atbraucis uz Ķīnu, Indiju, uz Tuvajiem Austrumiem, Krieviju, tagad uz Austriju, pēc tam Latviju, mēs vienojāmies, tad tas nozīmē: prezidentam turp jānogludina ceļš. Bet pa pēdēm jānāk tiem, kam jāpārdod sava produkcija, kaut kas jānopērk un tā tālāk. Lūk, tas ir mans uzdevums,” Lukašenko vārdus citē oficiālā ziņu aģentūra BelTA.

Baltkrievijas prezidents tāpat pažēlojies: “Gadās, izcērti logu, nogludini ceļu, bet priekšnieki nemaz turp necenšas doties. Tādēļ nākas vēlreiz uz turieni braukt runāt, jau sāku tirgoties citu vietā.”
Saistītie raksti

Uzaicinājumu ierasties Latvijā Lukašenko saņēma vēl Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pilnvaru laikā 2017. gada vasarā, drīz pēc tam, kad ES atcēla pret Baltkrieviju un personīgi Lukašenko vērstās sankcijas.

2016. gadā viņš jau apmeklēja Itāliju un Vatikānu. Latvijā Lukašenko gaidīja šī gada maijā, tomēr braucienu atlika uz nenoteiktu laiku. Kā uzskata, dēļ tā, ka noslēgumam tuvojās prezidentam Vējoņa pilnvaru termiņš.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
“Saskaņa” atkārtoti sākusi parakstu vākšanu par Burova atbrīvošanu no mēra amata
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
Noraida Ģirģena priekšlikumu meklēt VP priekšnieku konkursā
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Eco Baltia vide” atsauks sūdzību IUB par Rīgas sadzīves atkritumu konkursu
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Pārmaiņas tricina farmācijas nozari
28 minūtes
LE
LETA
Dabā
Pēcpusdienā daudzviet līs un vējš sāks rimt
15 minūtes
LE
LETA
Sports
Merzļikins atzīts par NHL aizvadītās nedēļas otro zvaigzni
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ekstrēmos laikapstākļos Spānijā divi bojāgājušie 1
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Par mata tiesu no lielas nelaimes! Ļaundaris kāpņu telpā sarīko ugunsgrēku
9 stundas