Ekonomika
Bizness

“Madara Cosmetics” paziņo par apvērsumu matu kopšanā. Ražos šampūnu no gailenēm0


AS “MADARA Cosmetics” pētnieki sadarbībā ar Latvijas Universitāti atklājuši, ka gailenēm piemīt unikālas matu augšanu veicinošas īpašības.
AS “MADARA Cosmetics” pētnieki sadarbībā ar Latvijas Universitāti atklājuši, ka gailenēm piemīt unikālas matu augšanu veicinošas īpašības.
Foto: Ieva Leiniša/LETA, kolāža: “LA.lv”

AS “Madara Cosmetics” pētnieki sadarbībā ar Latvijas Universitātes zinātniekiem nonākuši pie atklājuma, kas potenciāli varētu nozīmēt apvērsumu matu kopšanā, vēstīts laikraksta “Latvijas Avīze” pielikumā “Latvijas Bizness”.

Strādājot pie jaunu produktu attīstības, pēc rūpīgas gaileņu mikrobioloģiskā sastāva izpētes pētnieki atklājuši, ka tām piemīt unikālas, matu augšanu veicinošas īpašības.

Gailenēs atklāts ne vien bagātīgs vitamīnu, antioksidantu un minerālvielu sastāvs, kas svarīgs gan veselīgu, stipru matu augšanai, gan pastiprinātas matu izkrišanas un citu problēmu novēršanai, bet arī pārsteidzoši augsts vērtīgo sastāvdaļu līmenis.

Atklāts, ka gailenēm dabiski raksturīga viena no augstākajām B grupas vitamīnu koncentrācijām, kam piemīt gan matu augšanu veicinošas, gan antibakteriālas īpašības – piemēram, vitamīns B3, kas pazīstams arī kā niacīns, uzlabo asinsriti galvas ādā, veicinot gan keratīna veidošanos, gan veselīgāku matu augšanu.

Balstoties uz minētajiem atklājumiem, “Madara Cosmetics” izstrādājusi jaunu trīs soļu matu kopšanas produktu līniju, “MÁDARA” kļūstot par pirmo kosmētikas zīmolu, kas savās matu kopšanas līdzekļu formulās izmanto līdz šim neizpētīto ziemeļu gaileņu sastāvdaļas.

AS “Madara Cosmetics” līdzdibinātāja Lotte Tisenkopfa-Iltnere: “Sēnes ir šī gada karstākais inovāciju atslēgvārds – tās paver līdz šim neapjaustas iespējas ļoti dažādās nozarēs, sākot ar pārtiku, dažādiem iepakojuma un citiem inovatīviem materiāliem, beidzot ar biodegvielu un tagad arī – skaistumkopšanu.”

“Mūsu meklējumi aizveduši pie plaši sastopamās ziemeļu sēnes – gailenes. Tās mikrobioloģiskais sastāvs palīdz nodrošināt visus veselīgu un stipru matu augšanai nepieciešamos priekšnoteikumus.”

“Tām piemīt ne vien matu apjomu palielinošas, bet arī nogludinošas un mirdzumu piešķirošas īpašības, kādas pasaule līdz šim bija radusi sagaidīt tikai no sintētiskiem un silikonus saturošiem matu kopšanas līdzekļiem,” atzīmē L. Tisenkopfa-Iltnere.

Jaunā matu kopšanas produktu līnija, ko veido serums matu augšanas stimulēšanai, šampūns un kondicionieris, jau prezentēta un atzinīgi novērtēta starptautiskās izstādēs Vācijā (“Vivaness”) un Itālijā (“Cosmoprof”).

Zīmols “MÁDARA” nule kā saņēmis arī prestižo “The Beauty Shortlist 2019” (Lielbritānija) apbalvojumu kā gada labākais ādas kopšanas zīmols starptautiskā konkurencē – zīmola produktus testēja nozares speciālisti Londonā, Ņujorkā un Sidnejā.

SIA “Madara Cosmetics” dibināta 2006. gadā un kļuvusi par vienu no vadošajiem kosmētikas ražotājiem Ziemeļeiropā. Kompānijas pārstāvētais kosmētikas zīmols “MÁDARA” ir pionieris dabiskās kosmētikas segmentā Latvijā.

2016. un 2017. gadā uzņēmums ierindots Uzņēmumu reputācijas topa Latvijas kompāniju “TOP 10”. 2017. gada sākumā uzņēmums no SIA kļūst par AS. Kopš 2017. gada novembra kompānijas akcijas iekļautas biržas “Nasdaq Baltic” alternatīvā tirgus “First North” sarakstā.

Saistītie raksti

Saņēmis apbalvojumu “Eiropas parauguzņēmums” Eiropas Parlamentā Briselē organizētajā mazo un vidējo uzņēmumu apbalvošanā “SME Star Awards 2018”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.