Maija Krastiņa: Nākamo poligonu jābūvē Mārupē vai Berģos 0

“Zero Waste Latvija” politikas koordinatore Maija Krastiņa TV24 raidījumā “Eko-loģika. Par vai pret?” skaidroja kādi faktori ietekmē atkritumu daudzumu un kādas ir iespējas samazināt šo apjomu ilgtermiņā. Viņa uzsvēra, ka lielāko atkritumu daudzumu rada tieši turīgāki cilvēki, un tas ir būtisks izaicinājums atkritumu apsaimniekošanā.

“Viņš labi apzinās…” NATO atbild Putinam uz viņa paziņojumu par gatavību tieši tagad karot ar Eiropu
Kokteilis
Var beigties slikti! 3 zodiaka zīmes, kurām Ziemassvētkos un Jaunajā gadā labāk piebremzēt ar alkoholu
Kokteilis
Šos ēdienus nevajadzētu likt uz Vecgada svinību galda – Ugunīgais Zirgs būs nikns
Lasīt citas ziņas

“Skatoties, kas rada visvairāk atkritumus, visvairāk atkritumus rada turīgāki cilvēki,” sacīja Krastiņa. “Tā mazliet ironizējot, es domāju, ka nākamo poligonu, ja mēs būvētu, viņam jābūt Mārupē. Starp Mārupi un Lidostu. Arī Berģos, varbūt.”

Viņa norādīja, ka šis varētu būt arī motivējošs faktors, lai cilvēki pārdomātu atkritumu apsaimniekošanu: “Varbūt šī ir mazliet šokējoša motivācija vai motivējošie faktori, lai cilvēkiem atgādinātu, ka mums pilnīgi noteikti nevajag vēl vienu poligonu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa uzsver, ka daudz vieglāk par jauna poligona atvēršanu ir cilvēkiem likt aizdomāties par atkritumu šķirošanas nozīmīgumu: “Daudz vieglāk ir saņemties, ikdienā ieiet paradumos šķirot, strādāt pie dažāda regulējuma izmaiņām un nonākt pie tā pozitīvā rezultāta.”

Maija Krastiņa uzsvēra, ka atkritumu samazināšana un šķirošana ikdienā ir svarīgs solis, lai izvairītos no jaunu poligonu būvniecības un veicinātu ilgtspējīgu vidi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.