Atkritumu šķirošanas konteineri. Ilustratīvs attēls.
Atkritumu šķirošanas konteineri. Ilustratīvs attēls.
Foto. LETA © Īriss Sviklis

“Šķiroto atkritumu konteineri ilgstoši netiek izvesti” – kā rīkoties šādā situācijā? 14

Medijos tiek aģitēts šķirot atkritumus, bet novēroju, ka iepakojuma (plastmasa, papīrs, metāls) konteineri ilgstoši stāv pārpildīti un netiek izvesti. Esam spiesti sašķirotos atkritumus izmest sadzīves atkritumu konteineros. Prasīt apsaimniekošanas uzņēmumam biežāku atkritumu izvešanu īsti nav tiesību, jo par šo atkritumu izvešanu nemaksājam mēs, bet valsts vai pašvaldība. Kā šo risināt? Jautā Anna Krimulas pagastā.

Reklāma
Reklāma
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 3
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Siguldas novada pašvaldības pārstāve Regīna Grosa stāsta – pēc administratīvi teritoriālās reformas Siguldas novadā ir četras atkritumu apsaimniekošanas zonas, un atkritumu šķirošanas iespējas un kārtība katrā nedaudz atšķiras. Jautājumā minētajā zonā atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nodrošina SIA “ZAAO”.

Jautājums ir par publiski pieejamu atkritumu dalītās savākšanas punktu, kurā savus sašķirotos atkritumus var atstāt ikviens novada iedzīvotājs. Pašvaldības pārstāve uzsver, ka

CITI ŠOBRĪD LASA

par regulāri pārpildītiem publiski pieejamiem konteineriem noteikti vērts ziņot gan atkritumu apsaimniekotājam, gan pašvaldībai.

Risinājums tikšot meklēts.

Papildus publiski pieejamiem konteineriem Krimuldas un Lēdurgas pagastā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājiem ir iespēja pieteikt SIA “ZAAO” arī pašiem savus šķiroto atkritumu konteinerus pie mājas, un to iztukšošana arī ir bez maksas.

Svarīgi arī iedzīvotājiem pašiem būt atbildīgiem.

Arī atkritumu apsaimniekošanas SIA “ZAAO” pārstāve Dina Lukaševiča-Lāce pauž, ka noteikti nevajag atteikties no šķirošanas. Ja iepakojumu konteineri ir pārpildīti, iedzīvotājiem jāsazinās ar uzņēmumu, lai vienotos par risinājumu. Attiecīgi, plānojot maršrutus, vai nu tikšot organizēta biežāka konteineru iztukšošana vai izvietots papildu konteiners.

Vēl uzņēmums iesaka izmantot arī EKO laukumus – ja kādreiz gadās lielāks iepakojuma apjoms, apsvērt iespēju aizvest to uz atkritumu savākšanas laukumu, nevis censties ievietot konteinerā.

EKO laukumos atkritumi tiek pieņemti bez maksas. Siguldas novada Krimuldas pagastā šāds laukums atrodas Raganā, Vidus ielā 12.

Ielāgo!

Šķiroto atkritumu konteineros jāievieto tikai tiem paredzēti atkritumi (norādīti uz konteinera uzlīmes), iepakojumi rūpīgi jāiztukšo, jāizskalo un jāsaplacina, lai varētu vairāk ielikt vienā konteinerā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.