Majors brīdina: Ja Krievijā ceļas šņabim cenas, Ivans uz krāsns to var nesaprast 0

NBS majors Jānis Slaidiņš, Zemessardzes štāba virsnieks, ar raksturīgu sarkasmu komentējis Krievijas ekonomiskās peripetijas, īpaši jaunās nodokļu politikas ietekmi. Viņš TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” ironiski norādīja uz Krievijas centieniem palielināt budžeta ieņēmumus, paaugstinot akcīzes nodokli alkoholam par 15%.

Kokteilis
Ko vilkt mugurā, sagaidot Ugunīgā Zirga gadu? Padomi katrai zodiaka zīmei, lai piesaistītu veiksmi un harmoniju
TV24
“Siliņai ūdens, jo jābūt ar skaidru galvu, bet Čakšai konjaciņš, uz kuru cierē arī finanšu ministrs!” Puče izpēta kādu it kā nevainīgu foto no Saeimas
Kokteilis
Kādi notikumi 2026. gadā satricinās Latviju? Mākslīgais intelekta pareģojums par politiķiem ir īpaši intriģējošs
Lasīt citas ziņas

“Bēdīgākais Krievijai kopš 21. gada, vai ne?” viņš iesmej, atsaucoties uz nodokļu politikas sekām, kas pirmajā ceturksnī izraisījušas vietējā degvīna ražošanas apjoma kritumu par 22,7% un brendija ražošanas kritums pat par 25%.

Slaidiņš ar dzēlīgu humoru turpina: “Jaunie akcīzes nodokļi alkoholam – mēģinājums izspiest naudu agresorvalsts budžetam, bet kur tad tās pudeles galu galā nonāk?” Viņš norāda, ka Maskavas ekonomiskās problēmas izpaužas šādā veidā – uz naftas un gāzes samazināšanās rēķina, kad valdība “ieķeras savu nemitīgi izslāpušo iedzīvotāju maciņos”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr, kā viņš ar smaidu piebilst, “viņi tāpat atradīs, ko nopirkt – bajeršņiks vai pašdarināta brāga, bet tā jau valstij neko nedos”.

Majors skaidro, ka akcīzes nodokļu dēļ pieaugošās alkohola mazumtirdzniecības cenas, visticamāk, nemazinās krievu vēlmi iedzert, bet noteikti veicinās ēnu tirgus uzplaukumu ar kādu lēto alkoholu.

Būs kā reiz pie mums Preiļos: “Pat mirstot neviens neatklāja, kur dabūjuši šo dziru. Tas, ka Krievijā ceļas cenas šņabim nozīmē tikai vienu “Nav labi,” jo parasti tas ir bijis lēts, lai varētu manipulēt ar tautu. Tagad Ivans uz krāsns var nesaprast, kas par lietu ši te tagad būs!”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.