Foto: Shutterstock

Vai maksa par bērna pulciņiem ir attaisnotie izdevumi? 2

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

“Uzzināju, ka par bērnu interešu izglītības izdevumiem var saņemt nodokļu atmaksu. Bērns apmeklē mākslas skolu. Katru mēnesi e-pastā saņemu rēķinu, ko apmaksāju internetbankā. Kāds dokuments šādā gadījumā jāiesniedz gada ienākumu deklarācijā?” – jautā Ginta Ādažos.

Čeks, kvīts vai maksājuma uzdevums

Valsts ieņēmuma dienesta (VID) pārstāve Evita Teice-Mamaja informē – maksājumu apliecinošajam dokumentam obligāti jāliecina, ka maksājums veikts par bērnu (vārds, uzvārds, personas kods) un jānorāda arī saņemtā pakalpojuma veids (pulciņa nosaukums).

CITI ŠOBRĪD LASA

Gada ienākumu deklarācija kopā ar attaisnojuma dokumentiem jāiesniedz tam vecākam, kurš ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs un kura personas dati norādīti maksājumu apliecinošajā dokumentā, norēķinoties par konkrēto interešu izglītību jeb pulciņu.

Ja čekā nav visu attaisnojuma dokumentam nepieciešamo rekvizītu, bet ir, piemēram, rēķins, uz kura pamata veikts maksājums, un šis rēķins satur vajadzīgo informāciju, čeks kopā ar rēķinu sniegs visu nepieciešamo informāciju par pakalpojuma saņēmēju. Čeka vietā var būt bankas maksājuma dokuments vai internetbankas maksājuma izdruka (ja tajā ir nepieciešamie rekvizīti, proti, bērna vārds, uzvārds un personas kods).

Izglītības iestāde vai pašvaldības izsniegta licence

Interešu izglītības nodarbības ir visi pulciņi, piemēram, deju pulciņš, koris, fotopulciņš, ģitāras spēles mācības u.c., un nodarbības sporta centros pedagoga vadībā (treniņš boksa grupā, peldētmācība u.c.).

VID vērš uzmanību, ka nodokļa atmaksa pienākas par tiem pulciņiem, ko piedāvā izglītības iestāde, kā arī par pulciņiem, ko piedāvā cita juridiskā vai fiziskā persona, kas nav reģistrēta Izglītības iestāžu reģistrā, taču tai ir pašvaldības izsniegta speciāla licence pulciņa darbībai.

Informācija par to, vai konkrētā pulciņa organizētājs ir izglītības iestāde, meklējama Izglītības iestāžu reģistrā: www.viis.gov.lv, sadaļā Reģistri > Izglītības iestādes. Savukārt par pašvaldības izsniegtajām licencēm jāinteresējas attiecīgajā pašvaldībā, piemēram, Rīgas pašvaldības interešu izglītības programmu īstenotājiem izsniegtās licences pieejamas elektroniski portālā: www.e-skola.lv.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.