FOTO: Ekrānuzņēmums no Facebook/Aleksandrs Sokolovs

“Mans tēls ir neatdalāmi saistīts ar seksu un erotiku” – fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs nobriedis kardinālām pārmaiņām savā karjerā 43

Ar sava talanta cienītājiem pavisam nepatīkamu paziņojumu nedēļas nogalē sociālajos tīklos klajā nācis fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs jeb, kā viņš pats paziņojuma ievadā raksta, “bijušais fotogrāfs”. Pēc aktuālo rakstu un pie tiem esošo komentāru izlasīšanas viņš nekā citādi nevarot reaģēt.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

“Es baigi sen sāku strādāt šajā jomā. Vēl kad mācījos 11 klasē, mēģināju sadarboties ar modes žurnāliem. Un pirmā lielā publikācija parādījās, kad man bija knapi 18 gadi. Tad es sapratu, ka fotografēšana man padodas, tas ir viegli un to vērts attīstīt,” savas karjeras pirmsākumus atceras Aleksandrs Sokolovs.

Tālāk ceļi viņu aizveduši uz Milānu, no turienes atgriezies un veiksmīgi turpinājis fotografēt modes žurnāliem un reklāmas aģentūrām. Tam sekojos nozīmīgs notikums radošajā dzīvē – sava studija, kurā nobāzēties.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tā man atvērās jauns fotosesiju veids. Vesela jauna foto nozare: privātās fotosesijas. Un kaut kā ļoti harmoniski tie portreti pārvērtās, sākumā par bildēm apakšveļā un pēc tam par kailfoto. Tagad skatos atpakaļ un sapratu, ka tieši to periodu var nosaukt par manu “beigu sākumu”,” raksta fotogrāfs.

Viņš ātri secinājis, ka tieši kailfoto pievērš uzmanību un izraisa rezonansi. Reklamējot sevi caur erotiku, visātrāk un pārliecinošāk bijusi iespēja sasniegt popularitātes virsotnes. Sācies radošākais posms dzīvē.

“Mēģināju izdomāt pēc iespējas trakākus un perversākus projektus. Rezultātu – gan bildes, gan aprakstu – esmu pats sūtījis visiem lielākajiem ziņu portāliem. Žurnālistiem tāda shēma ļoti patika. Nevajadzēja pašiem neko rakstīt un domāt – viņi saņēma no manis pilnīgi gatavu publikāciju. Pie tam – tautai tas viss ļoti interesēja un reitingi bija lielāki nekā hokejam. Es paliku par Latvijā viennozīmīgi vispopulārāko fotogrāfu. Eļļu ugunī pielēja arī tas, ka mani aktīvi aicināja uz televīziju. Es piedalījos šovos un tad sapratu, ka arī pats varu izveidot savu šovu. Tā radās TV6 šovs – “Sokolovs par seksu”. A par ko vēl? Mans tēls ir neatdalāmi saistīts ar seksu un erotiku. “Skandalozais fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs”! Toreiz man bija svētā pārliecība, ka tas viss ir forši un pareizi! Es pat lepojos ar sevi…”

Pagājuši jau 23 gadi, kopš viņš paņēmis rokās pirmo glancēto žurnālu ar savām bildēm, studijā esot bijušas tūkstošiem sievietes. Fotogrāfs nemaz neslēpj savas sajūtas par to: “Es ļoti mīlu sievietes. Es vienmēr centos lai, bildes būtu maksimāli foršas, lai pati sieviete būtu apmierināta. Lai viņa justos maksimāli ērti un komfortabli ar mani. Tāpēc pirms fotografēt mēs ilgi runājām, dzērām kafiju un smējāmies.”

Taču ne jau vienmēr viss ritējis gludi: “Diemžēl, lai kā es necenstos, es nevarēju panākt, lai 100% modeles būtu apmierinātas. Vienmēr bija kaut kāds procents, kuras viļas bildēs, procesā vai manī. Parasti viņas neklusēja un rakstīja soctīklos vai kaut kur forumos par savu negatīvo pieredzi. Tā sāka parādīties ļoti nepatīkamas baumas un veidoties mans negatīvais tēls.

Tam pielika roku arī vīrieši ar savu nepamatotu, vai pilnīgi pamatotu greizsirdību. Citi fotogrāfi, kurus es besīju. Un arī vienkārši cilvēki, kam es pārgāju ceļu. Vēl arī žurnālisti un influenceri, kuri grib ar kaut ko skandalozu pievērst auditorijas uzmanību. Rezultātā bija arvien vairāk baumu, arvien vairāk negatīvu komentāru un arvien vairāk spiediena.”

Reklāma
Reklāma

A.Sokolvs raksta, ka esot tēlojis stipru un nelokām cilvēku, staigājis ar paceltu galvu un visiem stāstījis, ka tas viss viņu neietekmē, ka ir vienalga, taču tas bijis līdz brīdim, kad izveidojusies neapmierināto cilvēku kritiskā masa.

“Es varēju padarīt laimīgas 5000 sievietes, bet kad parādījās 50 nelaimīgas, viņas pārsvītro visu manu iepriekšējo veikumu. Es vairs nevaru izturēt šo spiedienu un stresu. Man ir nereāli žēl, ka ir modeles, kuras viļas manī. Ka man nesanāca attaisnot viņu ieceres uz fotosesiju, tās norisi un rezultātu. Man ir nereāli žēl, ka ir sievietes un vīrieši, kam es kaut kādā veidā izdarīju pāri.

Šobrid kritiskā masa ir sasniegta. Es vairs neredzu nekādu iespēju turpināt fotogrāfa karjeru. Viss beidzies. Iznīcināju visus savus darbus, arhīvus un projektus.

Es ļoti nožēloju ka izvēlējos kļūt par erotisko fotogrāfu. Tie ir 23 gadi no manas dzīves, kuri izmesti miskastē. Es ļoti atvainojos visiem, kam izdarīju pāri, vai kaut kā aizvainoju.

Man nav žēl sevis un nav žēl izdzēsto darbu. Tas viss ir manas kļūdas. Bet man ļoti žēl cilvēku, kuriem bija problēmas manis dēļ un ļoti žēl savas vizāžistes Līvas, kura tagad paliks bez darba. Bet viņa ir ļoti talantīga un labākā no visām, ar kuriem esmu strādājis. Vēl man ļoti žēl savu vecāku. Laikam nepatīkami apzināties, ka vienīgais dēls neizdevās… Paldies visiem kuri bija ar mani visu šo laiku!” Patiešām emocionāls ir fotogrāfs.

Komentārus pie šī ieraksta ievietojuši teju 200 cilvēki, tajos ir neizpratne, atbalsta vārdi un cerība, ka šis viss tomēr ir kāds joks, kas patiesībā nebūs taisnība, jo fotogrāfa talants sajūsmina un priecē daudzus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.