“Tatjana Ždanoka šobrīd ir izstumtā,” Gailītis atklāj, kāpēc Eiropas parlamenta deputāti novērsušies no viņas 100

“Tatjana Ždanoka šobrīd ir izstumtā,” TV24 raidījumā “Preses klubs” pastāstīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāta Andra Amerika biroja vadītājs Mareks Gailītis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lasīt citas ziņas

Viņš stāsta, ka iepriekš Ždanoka bija EP Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupas deputāte, kur viņa pat ieņēmusi augstus amatus.

Taču pēc tam, kad EP balsojumos, ar kuriem tika nosodīts Krievijas iebrukums Ukrainā, Ždanoka balsoja pret, viņa tika izstumta no šīs grupas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Viņa šobrīd ir neatkarīgais deputāts, kas sēž kaut kur tālu – bez absolūtas ietekmes. Protams, viņa ir deputāte, viņa piedalās balsojumos, bet aiz viņas nestāv neviena politiskā grupa,” Gailītis atzīst.

Iepriekš vēstīts, ka Saeima pagājušajā nedēļā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu likumā, tajos nosakot, ka EP vēlēšanās Latvijā nevar kandidēt un EP nevar ievēlēt personu, kura pēc 1991.gada 13.janvāra darbojusies Padomju Savienības Komunistiskajā partijā (Latvijas Komunistiskajā partijā).

Pieņemtās izmaiņas likumā liegs tiesības EP vēlēšanās no Latvijas kandidēt pašreizējai EP deputātei Tatjanai Ždanokai (LKS).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.