Mariupole, Ukraina.
Mariupole, Ukraina.
Foto: AP/SCANPIX/LETA

Mariupoles aizstāvji sola cīnīties līdz pēdējam: “Runa ir par stundām” 0

Mariupoles aizstāvji nav pametuši savas pozīcijas un paliek uzticīgi Ukrainai, videopaziņojumā uzsvērusi Ukrainas Bruņoto spēku 36.jūras kājnieku brigāde, kas dislocēta aplenktajā Mariupolē, vienlaikus lūdzot ukraiņus saprast pretošanās cenu un izcīnīt uzvaru.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars 12
Lasīt citas ziņas

Video publicējusi Ukrainas televīzijas kanāla “1+1” žurnāliste Natalja Nahornaja, kura norādīja, ka saņēmusi “šodien ap plkst.5 no rīta ierakstītu” videouzrunu no jūras kājniekiem. Ieraksts publicēts, lai neviens nevarētu teikt, ka “viņus vienkārši salauza”, paskaidroja žurnāliste.

Viņa uzsvērusi, ka aizstāvji “līdz šim turas, bet nav jau pie kā turēties”, un “runa ir par stundām”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Slava Ukrainai! Mēs – Mariupoles aizstāvji, 36.jūras kājnieku brigāde, kura līdz pēdējam aizstāvēja un aizstāv šo pilsētu. Mēs neatdevām savas pozīcijas. Mēs iespēju robežās turējāmies pie katra šīs pilsētas gabaliņa. Tomēr realitāte ir tāda, ka pilsēta patiešām atradās blokādē, ielenkta – un nebija ne munīcijas, ne pārtikas piegāžu,” video saka jūras kājnieki.

“Turējāmies līdz pēdējam. Esam pateicīgi ikvienam ukrainim, kurš ticēja un tic jūras kājniekiem. Ar šo ticību mēs noturējāmies tik ilgi. Un mēs neatdevām savas pozīcijas. Mēs esam uzticīgi un vienmēr paliksim uzticīgi. Un visiem ukraiņiem ir jāsaprot tādas pretošanās cena un jāpabeidz darbs: jāuzvar līdz galam! Ukraina, Eiropa, pasaule… Ar ticību uzvarai, mēs vienmēr esam uzticīgi, līdz galam uzticīgi,” saka karavīru pārstāvis.

Kopš 1.marta Krievijas karavīri ir bloķējuši Ukrainas ostas pilsētu Mariupoli, izraisot pilsētā humāno katastrofu.

Ukrainas Bruņoto spēku galvenais komandieris Valērijs Zalužnijs apliecināja, ka ir kontakti ar Mariupolē dislocēto spēku virspavēlniecību, tomēr detalizētāk nestāstīja.

Krievijas puse ir draudējusi bloķēt Ukrainas karavīrus metalurģijas uzņēmuma “Azovstal” teritorijā un pielietot pret viņiem ķīmiskos ieročus.

Pulks “Azov”, kas piedalās pilsētas aizstāvēšanā, pirmdien paziņoja, ka Krievijas karaspēks ir lietojis ķīmisko ieroci pret militārpersonām un civiliedzīvotājiem Mariupolē, nometot to no bezpilota lidaparāta. “Azov” līderis Andrijs Bileckis vēlāk paziņoja, ka ķīmiskais uzbrukums noticis virs rūpnīcas “Azovstaļ”, kuru turpina aizsargāt šī pulka karavīri.

Pirmdien 36.jūras kājnieku brigāde paziņoja, ka munīcijas trūkuma dēļ gatavojas “pēdējai kaujai” par Mariupoli. Jūras kājnieki sūdzējās par Ukrainas militārās vadības atbalsta trūkumu. “Neviens vairs nevēlas ar mums sazināties, jo esam norakstīti,” viņi atzina.

Mariupolē ir notikušas intensīvākās kaujas kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, kas sākās 24.februārī. Pilsēta jau ir gandrīz pilnībā iznīcināta.

Reklāma
Reklāma

Tiek uzskatīts, ka pilsētā ir tūkstošiem mirušu civiliedzīvotāju, jo tās blokāde turpinājusies nedēļām ilgi un evakuēties izdevies tikai daļai.

Evakuētie cilvēki stāsta par bada un aukstuma radītajām šausmām, civiliedzīvotājiem slēpojoties pagrabos pilsētā, kur jau vairāk nekā mēnesi nav ūdens, gāzes un siltumapgādes.

SAISTĪTIE RAKSTI