Marokas futbolisti ar pašaizliedzīgu spēli izturēja lielo spāņu spiedienu un uzvarēja pēcspēles sitienos.

Pasaules kauss futbolā. Ceturtdaļfināli sāksies piektdien 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Pasaules kausā futbolā Katarā Maroka vakar astotdaļfinālā pēcspēles sitienos pārspēja Spāniju (0:0, 3:0).

Marokāņu speci­ālists Valids Regragui, kurš valstsvienību vada tikai kopš septembra, bija izveidojis tik augstu aizsardzības barjeru, ka spāņi 120 minūtēs tā arī nespēja to pārvarēt, par spīti milzīgam pārsvaram bumbas kontrolē. Pat līdz vārtu apdraudēšanai eiropieši nokļuva gaužām reti, pirmajā puslaikā izveidoja tikai vienu vārtu gūšanas momentu un tuvāk panākumam bija Maroka, divreiz soda laukumā uzvarot gaisa divcīņas. Statistiķi vēstīja, ka viens sitiens puslaikā ir mazākais, ko spāņi pirmajās 45 minūtēs spējuši Pasaules kausā kopš 1966. gada. Aina laukumā būtiski nemainījās arī otrajā puslaikā un abos pagarinājumos, ko spānis Rodri noslēdza ar sitienu pa vārtu stabu. Uzvarētāju nācās noteikt 11 metru sitienu sērijā. Pirmie trīs spāņu raidījumi mērķi nesasniedza, divus no tiem atvairīja vārtsargs Bono, un Maroka uzvar ar 3:0, pirmo reizi sasniedzot ceturtdaļfinālu. Spānija tāpat kā pirms četriem gadiem astotdaļfinālā zaudē “pendelēs”.

Citā astotdaļfināla mačā Brazīlija skaisti un šķietami viegli pārspēja Dienvidkoreju (4:1), uzvaru ar četriem bezatbildes vārtiem faktiski nodrošinot jau pēc 36 spēlētām minūtēm. Otrajā puslaikā viņi nometa apgriezienus, veica maiņas, un nu laukumā pabijuši visi 26 pieteikumā esošie futbolisti. Brazīlija ir pirmā komanda Pasaules kausa vēsturē, kas izmantojusi tik daudz spēlētāju.

Pēc šā mača stadionā Dohā ar agresīvu rīcību izcēlās savulaik lieliskais kamerūniešu uzbrucējs Samjuels Eto’o, kurš šobrīd ir Kamerūnas Futbola federācijas prezidents. Viņš sākotnēji bildējās kopā ar faniem, bet tad metās virsū kādam vīrietim ar videokameru un, par spīti vairāku cilvēku centieniem nomierināt, ar kāju spēcīgi iesita viņam pa seju. Pagaidām nav zināms, kādas būs incidenta sekas.

Ceturtdaļfināli sāksies piektdien ar Brazīlijas un Horvātijas, kā arī Argentīnas un Nīderlandes maču. Dienu vēlāk Anglija tiksies ar Franciju, bet Marokas pretinieks kļuva skaidrs vakar pēc pēdējā astotdaļfināla starp Portugāli un Šveici.