Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Martā reģistrēti vairāk nekā 3000 jaunu “.lv” domēna vārdu0

LLKC vizualizācija

Martā piereģistrēti vairāk nekā 3000 jaunu “.lv” domēna vārdu, kas ir par teju trešdaļu vairāk nekā pirms gada, aģentūru LETA informēja “.lv” domēnu reģistra “Nic.lv” vadītāja Katrīna Sataki.

Viņa atzina, ka visaktīvākais ir bijis laika periods no 9. līdz 13.martam, kad situācija valstī par tālāko rīcību vēl nebija skaidra. Pāris dienu laikā tika reģistrēti apmēram 600 jaunu “.lv” domēna vārdu, no kuriem aptuveni 30 bija tādi, kas satur “covid”, “corona”, “viruss”, kā arī citus šo terminu atvasinājumus.

Šāda tendence gan bijusi paredzama, jo līdzīgi ar vīrusa tēmu saistīti domēna vārdi reģistrēti daudzviet pasaulē.

Sataki norādīja, ka Latvijas domēna vārdu reģistra uzturētājs šo pieaugumu saista ar faktu, ka daudzi uzņēmumi pārorientējas uz darbu attālinātā režīmā, digitalizējot pakalpojumus.

Tāpat Sataki sacīja, ka cilvēki domā, kā piemēroties situācijai, pārorientējot biznesu un pielāgojot to jaunajiem apstākļiem. “Uz to norāda arī piereģistrētie domēna vārdi, kas satur vārdus “piegāde”, “mājas”, “video”, “attālināts” un tamlīdzīgi,” viņa stāstīja.

“Iespējams, tuvākajā laikā novērosim daudzus jaunus rīkus un pakalpojumus, kas palīdzēs skolotājiem un vecākiem izglītot bērnus, kamēr skolas ir slēgtas. Fiziski esam tālu viens no otra, bet internets mūs satuvina, tāpēc neizpaliks arī plašākas iespējas pasūtīt preces un pakalpojumus digitāli,” prognozēja “.lv” reģistra mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dana Ludviga.

Saistītie raksti

Viņa arī uzsvēra, ka “šī tendence ir apsveicama, jo liecina par to, ka, neraugoties uz ārkārtējo situāciju, kad valdība meklē iespēju palīdzēt krīzes skartajiem uzņēmējiem, arī cilvēki paši nekrīt izmisumā, bet gan realizē jaunas idejas.”

Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļa (NIC) ir augstākā līmeņa domēna “.lv” reģistra un elektroniskās numurēšanas sistēmas turētājs. Reģistra galvenais mērķis ir nodrošināt nepārtrauktu “.lv” domēna darbību, atbilstoši starptautiski pieņemtajiem tehniskajiem standartiem un labajai praksei.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.