Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Latvijā izveidots risinājums “Shippers Republic” kravu pārvadājumu pārvaldībai0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Odd Andersen/AFP/SCANPIX/LETA

Latvijas uzņēmums “Fortuna Nostra” ir izveidojis platformu “Shippers Republic”, kas piedāvā tiešsaistes rīkus kravu pārvadājumu organizēšanai, informēja uzņēmuma pārstāvji.

Platforma dod iespēju kravu nosūtītājiem bez starpniekiem sadarboties ar kravu pārvadātājiem. Tā ir pieejama mājaslapā “www.shippersrepublic.com”.

Pie platformas izveides tiek strādāts jau divus gadus, taču, situācija valstī un Eiropā uzņēmuma dibinātāju un “Shippers Republic” izstrādātāju Rihardu Averatu ir mudinājusi pieņemt lēmumu atvērt sistēmu darbībai ātrāk nekā plānots.

“Pēdējā laika situācija liek saskarties ar to, ka mazajiem un vidējiem uzņēmumiem tiek pārtrauktas piegādes ķēdes. Reaģējot uz notikumiem valstī un pasaulē, esmu nolēmis uzsākt platformas darbību Latvijā par vienu mēnesi ātrāk kā paredzēts, lai palīdzētu uzņēmumiem nodrošināt piegādes ķēdes. Šī platforma piedāvā nepieciešamos rīkus, lai visas ar kravu pārvadājumiem saistītās darbības, ieskaitot pārvadātāja atrašanu un savstarpējo komunikāciju, varētu veikt tiešsaistē,” skaidroja Averats.

Viņš norādīja, ka “Shippers Republic” risina loģistikas nozares ilgstoši neatrisinātās problēmas, piemēram, kavētas rēķinu apmaksas, informācijas iztrūkums par kravu uzkraušanu un izkraušanu, nespēja izsekot kravas atrašanās vietai, pustukšas kravas mašīnas un citus sarežģījumus. Ilgtermiņa ieguvums ir arī tas, ka šī elektroniskā transporta loģistikas sistēmu nodod kontroli pār kravas pārvadājumiem nosūtītājiem un pārvadātajiem, neiesaistot starpniekus, un dod iespēju transporta tirgus cenu noteikt pašiem pārvadātājiem.

Averats uzsvēra, ka visi uzņēmumi, kuri reģistrēsies “Shippers Republic”, tiks pārbaudīti, lai nepieļautu iespēju, ka platformu sāk izmantot arī starpnieki.

“”Shippers Republic” kravu pārvadājumus padara ātrākus, vienkāršākus un godīgākus. Mazajiem pārvadājumu veicējiem ir tik pat lielas iespējas tikt noalgotiem, kā lieliem uzņēmumiem, jo cenu viņi nosaka paši, un kravas nosūtītājs izvēlās sev piemērotāko pārvadātāju. Visu dokumentāciju platforma aizpilda automātiski, balstoties uz ievadīto informāciju reģistrācijas laikā, kā arī, ir iespēja automatizēt rēķinus un pavadzīmes. Šis tiešsaistes rīks paredz arī naudas resursu ietaupījumu, jo uzņēmumiem vairs nav jātērē līdzekļi starpniecības izmaksās,” skaidroja Averats.

Platformas pamatprincipi ir līdzīgi tam, kā darbojas taksometru kopbraukšanas aplikācijas. Sākumā kravas nosūtītājam vai saņēmējam ir jāievada dati par savu kravu, tās uzkraušanas un piegādes laikiem. Paziņojums par kravu nonāk pie visiem pārvadātājiem, kuri ir reģistrējušies “Shippers Republic” platformā un veic pārvadājumus attiecīgajā ģeogrāfiskajā reģionā. Kad kravas nosūtītājs vai saņēmējs būs apstiprinājis izvēlēto piedāvājumu, automātiski tiks izveidota nepieciešamā dokumentācija.

Platformā tiešsaistē būs iespējams sekot līdz kravas atrašanās vietai reāllaikā. Reģistrācija ir bez maksas.

“Fortuna Nostra” reģistrēta 2019.gada novembrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro, uzņēmuma īpašnieki ir Rihards Averats (90%) un Niklāvs Averats (10%), liecina “Firmas.lv” informācija.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Valdība nosaka, kad inficēšanos ar Covid-19 uzskatīs par nelaimes gadījumu darbā
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Cietums par 147 000 000 eiro nevar būt prioritāte! Ģirģens uzskaita nozares, kur nauda vajadzīga daudz vairāk
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Seniorus Latvijā iesaista jauna superprodukta radīšanā
1 diena

Lasītākie

ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
“Es no darba nebaidos.” Saruna ar Guntaru Raču par krīzi, mūziku un dārzkopību 1
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Latvijā
“Iveta, izslēdziet cirku, Pampāļu teātri, un, lūdzu, bez grimasēm!” Saeimas sēdi pārtrauc asa kritika 1
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Politologs Viņķelis par armiju ASV ielās, Trampu kā autoritāru vadoni un “klusējošajiem republikāņiem”
46 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 apkarošanas likums pieņemts. Vai tas palīdzēs arī izkļūt no krīzes?
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Cik pērn nopelnīja finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa? 5
6 stundas