Medības
Aprīkojums

Mazāk novērtēto medību kalibru tops. Nr 2 – ‘7×57 Mauser’0


‘7×57 Mauser’, zināms arī kā ‘7mm Mauser’.
‘7×57 Mauser’, zināms arī kā ‘7mm Mauser’.
Publicitātes foto.

7 x 57 Mauser

Zināms arī kā 7mm Mauser, šis kalibrs bija liels lēciens vītņstobra munīcijas attīstībā, kad tas parādījās 19. gadsimta deviņdesmitajos gados.

7mm Mauser ar bezdūmu pulveri tika sākotnēji radīta kā militārā patrona, piedzīvoja arī slavas mirkļus, kā arī ieguva atzinību mednieku vidū. Tam bija mazs atsitiens, relatīvi plakana trajektorija, kā arī labas caursišanas spējas.

Lielisks kalibrs medībām klajumos, piemērots arī lieliem medījumiem. Slavenais piedzīvojumu meklētājs un pazīstamais mednieks Karamodžo Bels nomedīja simtiem ziloņu ar 7mm Mauser (briti to pazina kā .275 Rigby) trāpījumu dzīvnieka smadzenēs. Lai gan tagad neiesaka ar šo kalibru medīt medījumus ar biezu ādu, kā bifeļus un ziloņus, un daudzās valstīs tas arī ir nelegāli, tomēr Bela sasniegumi parāda, ko šis kalibrs spēj, nokļūstot pareizās rokās.

Daudzas modernās patronas ballistiskā ziņā pārspēj 7mm Mauser, un gadu gaitā šis kalibrs ir pazudis nebūtībā, tomēr jāsaka, ka tam nav nekādas vainas. Daudzi mednieki, it īpaši Eiropā, vēl to lieto, medījot briežus, aļņus vai pat Aļaskas lāčus.
Vēl par kalibriem lasiet šeit

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.