Ekonomika
Bizness

Medemciemieši nepadodas – esot sarunājuši tuneli0


Bīstamie manevri, izbraucot no Medemciema.
Bīstamie manevri, izbraucot no Medemciema.
Foto: Paula Čurkste/LETA

Šonedēļ satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) vizītes laikā panākta vienošanās par sadarbību tuneļa izbūvē pie Medemciema, paziņoja Olaines novada pašvaldība.

Tikšanās laikā apspriesti vairāki jautājumi, tostarp par autoceļa A8 Rīga-Jelgava attīstību.

Divās vietās divlīmeņu krustojumi

Pašvaldībā apgalvoja, ka ir panākta vienošanās par sadarbību, arī finansiālu, divlīmeņu mezgla projektēšanā un izbūvē divās vietās.

Divlīmeņu mezgls paredzēts Olaines pievedceļa un A8 krustojumā, iebraucot pilsētā, un tas šķērsos A8 un dzelzceļu. Savukārt pie Medemciema plānots būvēt tuneli.

“Diemžēl jautājumā par Medemciema krustojuma rekonstrukciju ministrija nesadzirdēja Olaines novada pašvaldības argumentus saistībā ar pašvaldības piedāvājumu izveidot un arī finansēt no pašvaldības budžeta otras apgriešanas vietas izveidošanu Jelgavas virzienā, kuru līdz tuneļa izbūvei Medemciema iedzīvotāji, braucot no Rīgas, varētu izmantot kā drošāku, ekonomiski pamatotāku un ērtāku risinājumu nokļūšanai mājās,” norāda pašvaldībā.

“Rail Baltica”, industriālais parks un Baložu stacija

Pārrunāti jautājumi arī par dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” atzara “Pamattrase-lidosta” iespējamajiem risinājumiem Olaines novada teritorijā.

Uz dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” plānota reģionālā pietura “RB Olaine”, kurai blakus pašvaldība ierosina izveidot Kurzemes un Zemgales reģionālo autobusu staciju un Zemgales autotransporta “park&ride” uz Rīgas centru.

Pašvaldības vadība sarunā ar ministru aktualizēja arī vēlmi un gatavību attīstīt “RB Olaines Industriālo parku” 300 hektāru platībā Olaines novada teritorijā blakus apvedceļam.

Tika diskutēts arī par Baložu staciju un tās iespējamo pārcelšanu tuvāk daudzdzīvokļu māju apbūvei Gaismās.

Aģentūra LETA novēroja, ka, izbraucot no Medemciema uz Jelgavas šosejas, pie veikala izvietots liels plakāts, kas aicina iedzīvotājus parakstīties pret krustojumā paredzētajām satiksmes izmaiņām.

Uzziņa:

Jau ziņots, ka VAS “Latvijas valsts ceļi” (LVC) Satiksmes organizācijas pārvaldes direktors Māris Zaļaiskalns informēja, ka jau ir noslēgts līgums par Medemciema krustojuma pārbūvi, kur darbus plānots sākt aprīlī-maijā.

Paredzēts, ka šajā krustojumā satiksmes drošības uzlabošanai tiks likvidēts kreisais pagrieziens no Medemciema uz Jelgavu, kā arī kreisais pagrieziens no Rīgas uz Medemciemu.

Projekta realizācijai ir paredzētas 45 dienas un darbus veiks SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””. Kopējās projekta izmaksas ir 161 689 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Plānots, ka nokļūšanai no Medemciema uz Jelgavu būs jāpagriežas pa labi Rīgas virzienā un pēc 800 metriem uz šosejas būs izveidota apgriešanās vieta braukšanai pretējā virzienā.

Saistītie raksti

Savukārt, lai no Rīgas nokļūtu uz Medemciemu, būs jābrauc garām esošajam krustojumam četrus kilometrus Jelgavas virzienā līdz divlīmeņu krustojumam ar Rīgas apvedceļu. Šajā krustojumā būs jāpagriežas braukšanai pretējā virzienā un jāmēro četri kilometri līdz Medemciemam.

Ciema iedzīvotāji sākuši parakstu vākšanu pret LVC plāniem.

Savukārt Olaines novada dome uzskata, ka labākais risinājums būtu divu līmeņu satiksmes mezgls, kura projektēšanu un būvniecību vietvara ir gatava atbalstīt gan organizatoriski, gan finansiāli. Tā kā divlīmeņu satiksmes mezglu izprojektēt un izbūvēt nevar viena gada laikā, ir nepieciešams pagaidu risinājums, lai nodrošinātu drošu un ekonomiski pamatotu nokļūšanu no Rīgas uz Medemciemu un Baložiem, un to var panākt ar otras apgriešanās vietas izbūvi Jelgavas virzienā, uzskata pašvaldība.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
“Latvijas finieris” pārfinansējis 20 miljonu eiro kredītu uz garāku termiņu divās Latvijas komercbankās
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Ārkārtējās situācijas laikā nebūs jāveic ūdensskaitītāju nomaiņa vai verifikācija 1
1 diena
Raivis Šveicars
Ekonomika
Koronavīruss “apēd” pensijas: mēneša laikā 2. līmeņa pensiju plānu kopējā vērtība samazinājusies par 700 miljoniem 9
2 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Raidījums: Lemberga lieta – starp retajām mutvārdu procesā skatāmajām vīrusa laikā
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” atlaižamo saraksts kļūst garāks; Gauss sola visus paņemt atpakaļ
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. “Divi un divi”. Publiskās vietās turpmāk – uzturēšanās ierobežojums 1
8 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“de facto”: Drīzumā cer piegādāt vairākus miljonus respiratoru; pamodušies arī viltvārži
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Maskavas iedzīvotājiem nosaka pašizolācijas režīmu
2 stundas