Latvijā
Politika

Medinska “izlūkbrauciens”8


Krievijas Federācijas kultūras ministrs Vladimirs Medinskis
Krievijas Federācijas kultūras ministrs Vladimirs Medinskis
Foto – LETA

Ārlietu ministrija nesniedz politisku vērtējumu Krievijas kultūras ministra Vladimira Medinska pēkšņajai vizītei.

Politologs Kārlis Daukšts nedēļas nogalē notikušo Krievijas kultūras ministra Vladimira Medinska vizīti sauc par “izlūkbraucienu”, kā patiesais mērķis varētu būt noskaidrot “tautiešu” noskaņojumu un to, kāpēc Latvijas Krievu savienība izgāzusies Saeimas vēlēšanās. Izvairīga vizītes vērtējumos ir Latvijas Ārlietu ministrija, noprotams, ka tai notikušais lielā mērā bijis pārsteigums. Tā par vizīti Ārlietu ministrija esot informēta vien piektdienas vakarā ar notu, ka Medinskis viesosies Latvijā. Ministrija atbildējusi, ka Latvijas puse tajā neiesaistīsies un uztver vizīti kā privātu. “Krievijas kultūras ministrs ieradās uz Eiropas kultūras galvaspilsētu – Rīgu, kas liecina, ka viņš tiecas pēc kultūras,” sacīja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums.

Informāciju par vizīti saņēmuši lielākoties Latvijas krieviski rakstošie un raidošie mediji, un, kā izteicies pats V. Medinskis, viņa mērķis bijis atklāt rakstniekam Valentīnam Pikulim veltītu piemiņas plāksni, apmeklēt festivāla “Zelta maska” noslēgumu un arī atzīmēt 70 gadu jubileju kopš “Rīgas atbrīvošanas no “fašistiskajiem iebrucējiem”. Uz V. Pikulim veltītās plāksnes atklāšanu bija aicināta arī kultūras ministre Dace Melbārde, kura ielūgumu nav pieņēmusi. “Medinska vizīti uztvēru kā neoficiālu. Domāju, ka manis informēšana bija tikai formāla, jo Medinskis apzinājās, ka ielūgumu noraidīšu,” sacīja D. Melbārde.

V. Medinskim līdzi kā padomnieks bijis viens no 2007. gada Tallinas “bronzas nakts” nemieru režisoriem – Dmitrijs Linters, kas gan liecina par kaut ko citu, nevis kultūras izzināšanu un sevis bagātināšanu Eiropas kultūras galvaspilsētā.

“Brauciena mērķis bija savākt informāciju un vēlāk dot rekomendācijas Krievijas elitei politikas izstrādei krievvalodīgo jautājumā,” spriež K. Daukšts, piebilstot, ka vizītes uzņemšanā piedalījies arī Viktors Guščins, kurš ir pazīstams kā vietējo krievu sabiedriskās domas veidotājs. V. Pikulim veltītās piemiņas plāksnes atklāšanā piedalījušās personas no krievvalodīgo kopienas – Vjačeslavs Altuhovs, viens no Nepilsoņu kongresa līderiem Vladimirs Sokolovs un arī “Saskaņas” Saeimas deputāts Vitālijs Orlovs. Tāpat Medinskis kopā ar Krievijas vēstnieku Aleksandru Vešņakovu un “Saskaņas” Rīgas domes deputātu Ruslanu Pankratovu nolicis ziedus pie tā saucamā “uzvaras” pieminekļa Pārdaugavā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1920. gada 20. februārī
2 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1960. gada 20. februārī. Rīgas Ķengarags pārmaiņu priekšā
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Izbadējies vīrietis apzog picēriju Imantā
9 stundas

Lasītākie raksti

IE
Ināra Egle
Latvijā
Piesakās pirmie Rīgas domes iekarotāji 1
2 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Gan Misānes lieta, gan Zolitūdes tiesa skar jautājumu – kā mēs uztveram valsti 3
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Apšaudēs Vācijas pilsētā nogalināti astoņi cilvēki
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Apsūdzības ir pietiekami smagas.” Rinkēvičs par Kristīnes Misānes lietu
16 minūtes
LE
LETA
Dabā
Saule mīsies ar mākoņiem: prognoze ceturtdienai
2 stundas