Valsts kontroles padomes locekle Ilze Grīnhofa.
Valsts kontroles padomes locekle Ilze Grīnhofa.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Meklē jaunu valsts kontrolieri. Izskan versijas par iespējamiem kandidātiem 4

Ināra Egle, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Kokteilis
ĀTRAIS TESTS. Ko ieraudzīji pirmo – jaunu dāmu vai padzīvojušu kungu? Aplūko zīmējumu un uzzini par sevi ko jaunu!
Lasīt citas ziņas

Valdību veidojošajām partijām pirmdien vēl neizdevās vienoties par kopīgu kandidātu uz valsts kontroliera amatu, kurā Elitas Krūmiņas pilnvaras beigsies nākamā gada 19. janvārī.

Tagadējā kontroliere kā savu pēcteci esot ieteikusi Valsts kontroles padomes locekli Ilzi Grīnhofu, kuras kandidatūru plāno virzīt Jaunā konservatīvā partija (JKP), “Latvijas Avīzei” apstiprināja JKP frakcijas vadītāja vietnieks Krišjānis Feldmans.
CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt “Attīstībai/Par” vēlas, lai Valsts kontrolē notiktu pārmaiņas, kādas varētu ienest cilvēks, kurš nav revīzijas iestādē līdz šim strādājis. Tāds ir Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes priekšsēdētājs Rolands Irklis. Kandidātus var izvirzīt līdz 30. decembrim.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētājs Rolands Irklis.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Pēc neveiksmīgajām Satversmes tiesas tiesneša vēlēšanām, kurās četras no piecām koalīcijas partijām bija nominējušas katra savu kandidātu, kā rezultātā neviens netika ievēlēts, valdības partijas bija apņēmušās vienoties par kopīgu valsts kontroliera amata kandidātu.

Taču pirmdien šāda vienošanās nav panākta. JKP, kurai uz Satversmes tiesu nebija sava pretendenta, tagad uz šo posteni ir apņēmusies izvirzīt VK departamenta vadītāju I. Grīnhofu, kuras kompetencē ir tiesu varas, valsts drošības un korupcijas novēršanas jautājumi. JKP frakcija ar I. Grīnhofu esot tikusies un pārliecinājusies par viņas profesionalitāti, sacīja K. Feldmans.

Saskatot viņā E. Krūmiņas pēcteci, politiķis uzsvēra, ka VK revīziju darbs tika augstu novērtēts ne tikai Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā, kurā K. Feldmans strādā, bet arī Eiropā. Tāpēc būtu labi šo darbu turpināt.
Valsts kontroles padomes loceklis Edgars Korčagins.
Foto: Zane Bitere/LETA

Koalīcijā ir apspriesta vēl viena Valsts kontroles padomes locekļa – Edgara Korčagina – kandidatūra. Viņa kā departamenta vadītāja kompetencē savukārt ir pašvaldību revīzijas, kā arī gada pārskata sagatavošana par valsts budžeta izpildi. N

eoficiāli zināms, ka daļa darbinieku ir ieteikuši E. Korčaginu, kuru varētu atbalstīt “KPV LV”.

“Jaunā Vienotība” neplāno virzīt savu pretendentu, informēja frakcijas priekšsēdis Ainars Latkovskis. “Visi kandidāti ir cienījami. Taču koalīcijai būtu jāspēj vienoties par vienu no viņiem,” uzskata A. Latkovskis, nenorādot, kuram pretendentam varētu tikt “JV” balsis.

Jāatgādina, ka viens no viņiem – R. Irklis – pirms vairāk nekā desmit gadiem savu politisko karjeru sāka “Pilsoniskajā savienībā”, kas vēlāk iekļāvās “Vienotībā”. Taču kopš 2011. gada viņš strādā SPRK un ar partiju vairs nav saistīts. Viņu, visticamāk, varētu virzīt “Attīstībai/Par”, kuras frakcijas priekšsēdis Daniels Pavļuts atzina, ka R. Irklis varētu reprezentēt pārmaiņas.

Runa ir par sadarbības kultūru starp VK, valsts iestādēm un pašvaldībām, lai nav tā, ka Valsts kontroli sabiedrība uztver kā bubuli un jaunu iniciatīvu soģi, kam tā nevajadzētu būt, skaidroja D. Pavļuts. Viņš ticot, ka svaigas vēsmas gaidot arī pati Valsts kontrole.

Reklāma
Reklāma

Pēc koalīcijas sanāk­smes ir iespaids, ka I. Irklim varētu būt vairāku frakciju atbalsts, bet – ne visu. Tādā gadījumā pieaugs opozīcijas loma, ja līdz trešdienai vienošanos nepanāks. Zaļo un zemnieku savienības frakcijas vadītājs Uldis Augulis sacīja, ka ZZS savu kandidātu nevirzīs, pieļaujot, ka ZZS varētu balsot par kādu no nosauktajiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.