Latvijā
Kriminālziņas

Viņu kā īpaši bīstamu personu meklēja pat “Omega”! Izdzīvojušās sievietes atklāj patiesību par slepkavu6


Māris Zvirgzdiņš pēc sludinājumiem ticies ar sievietēm, pret kurām izturējies vardarbīgi.
Māris Zvirgzdiņš pēc sludinājumiem ticies ar sievietēm, pret kurām izturējies vardarbīgi.
Foto no policijas arhīva

Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Pagājušajā ceturtdienā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piesprieda 35 gadus vecajam Mārim Zvirgzdiņam 19 gadu cietumsodu par slepkavību, miesas bojājumu nodarīšanu, laupīšanu, zagšanu un ieroču glabāšanu.

Viņš bija bīstams

Atgādināsim (par to jau “Latvijas Avīze” rakstīja 21. februārī), ka Zvirgzdiņš ir tas pats cilvēks, par kuru pagājušā gada martā Valsts policija izplatīja paziņojumu kā par sevišķi bīstamu un aicināja cilvēkus ziņot, ja redz viņam līdzīgu personu, vienlaikus kategoriski norādot, ka nevajadzētu viņu mēģināt pašiem aizturēt, bet uzticēt to policijai.

Mediji toreiz ziņoja, ka 27. martā un naktī uz 28. martu Balvu novada Kubulu pagasta mazdārziņu teritorijā norisinājās vērienīgi vīrieša meklēšanas pasākumi – operācijā tika iesaistīti arī speciālo uzdevumu dienesti “Omega” un “Sigma”, tajā skaitā tika izmantots robežsardzes helikopters.

Pirms tam jau Zvirg­zdiņš bija aizmucis no policistiem, neskatoties uz to, ka tikuši pielietoti šaujamieroči.

30. martā sadarbībā ar Lietuvas policijas kolēģiem Zvirgzdiņu aizturēja Lietuvā pie stūres vieglajai automašīnai “Volkswagen Passat” – ar bisi līdzās…

Kā pirmajā tiesas sēdē varēja noprast no prokurora Ērika Bogdanova apsūdzības, Zvirgzdiņš Rīgā gājis ciemos pie sievietēm pēc sludinājumiem internetā. Divas piekāvis un aplaupījis, trešo nogalinājis un aplaupījis. Pēc ciemošanās pie sievietēm Rīgā Zvirgzdiņš devies pie radiem uz Blīdenes pagastu.

Tur izsitis logu kāda paziņas – pensionāra Fjodora – mājai, kur no metāla skapja nolaupījis bisi ar optisko tēmēkli 200 eiro vērtībā, patronas, binokli un vecus filmu fotoaparātus, tad iekāpis automobilī un devies uz Lietuvu.

Zvirgzdiņš savu vainu atzina – vienīgi apstrīdēja naudas summas, ko nolaupījis dāmām, kuras palikušas dzīvas, turklāt arī sitis viņš esot mazāk, nekā norādīts apsūdzībā. Par šīm divām epizodēm arī notika pierādījumu pārbaude.

Diemžēl abas cietušās dāmas uz tiesu neieradās, neraugoties uz tiesas divreiz noteiktiem naudas sodiem un noteikto piespiedu atvešanu. Un tiesa izlēma iztikt bez viņām, nolasot abu liecības pirmstiesas izmeklēšanas laikā.

Liecina “mīlas priesterienes”

Dace liecināja, ka 2019. gada 28. februārī Rīgas dzīvoklī sniegusi masāžas pakalpojumus, par ko bija internetā ielikusi sludinājumu. Zvirgzdiņš atnācis un gājis uz vannasistabu mazgāties. No turienes iznācis jau cimdos un teicis, ka Dace viņam nozagusi naudu.

Par to 4–5 reizes sievietei iesitis pa degunu un no viņas somas paņēmis 154 eiro un mobilo tālruni, nodarot kopējos zaudējumus 204 eiro.

Pēc līdzīgas metodes Zvirgzdiņš darbojies tā paša gada 10. martā. Sabīne portālā “gribu.lv” bija ielikusi sludinājumu, ka sniedz seksuālus pakalpojumus. Atnācis Zvirg­zdiņš un prasījis, vai jāmaksā 60 eiro. Sabīne atbildējusi, ka 50. Vīrietis iegājis dušā un pēc dažām minūtēm nemazgājies iznācis, sitis un prasījis, kur nauda.

Paņēmis no skapja 400 eiro, datoru un mobilo tālruni, nodarot zaudējumus 498 eiro. Viss noticis desmit minūšu laikā. Piedraudējis, ka, ja ziņošot policijai, tad atgriezīšoties.

Apsūdzētais apvainojies uz sievietēm
Zvirgzdiņš tiesā izmantoja savas tiesības neliecināt, tāpēc tika nolasītas viņa pirmstiesas izmeklēšanā sniegtās liecības. Viņš visas trīs reizes gājis pēc seksa. Pirmajā reizē pēc iznākšanas no dušas viņš konstatējis, ka no viņa mantām pazuduši 50 eiro, par ko kļuvis dusmīgs.

Kompensācijai par to paņēmis sievietes mobilo tālruni, naudu nav ņēmis. Nekāds sekss nav sanācis. Teicis, lai vairs nenodarbojas ar intīmpakalpojumiem.

Otrajā gadījumā sieviete viņu sadusmojusi, kad nav varējusi uzrādīt medicīnas kartīti.

Pēc tam kādu laiku dzīvojis mežā automobilī (neskatoties uz to, ka ir precējies un apgādībā mazs bērns), no kurienes tad arī 14. martā devies uz māju Rīgā pie Rūtas. Vienojies par 50 eiro un vienu stundu. Abi iedzēruši kafiju un alkoholu, ēduši saldumus. Z

virgzdiņš bijis jau pirms viesošanās apreibinājies ar stiprām miegazālēm – kad iedzēris alkoholu, daudz vairs neko neatceroties, tikai, ka abi bijuši baseinā, licis sievietei mazgāt matus un viņu pagrūdis.

Pametis māju, bet tālu nav varējis aizbraukt – apstājies stāvvietā pagulēt. Policisti mēģinājuši viņu aizturēt, šāvuši riepās, bet neveiksmīgi. Zvirgzdiņam izdevies aizmukt.

Pēdējā vārdā Zvirgzdiņš vainu atzina un piekrita, ka prokurora pieprasītais cietumsods 17 gadi, kompensācijas cietušajiem, tajā skaitā nogalinātās brālim 5000 eiro, ir samērīgi. Tiesnese Linda Dīzenberga gan piesprieda 19 gadus, ko Zvirgzdiņš man komentēja: “Tas ir par traku! Vai tad es prezidentu novācu! Pārsūdzēšu spriedumu.”

Saistītie raksti

Tiesneses un prokurora viedoklis sakrita, cik apsūdzētais būtu pelnījis par katru noziedzīgo nodarījumu atsevišķi, bet, daļējos sodus saskaitot, tiesnesei sanāca divi gadi vairāk.

Par pirmo divu sieviešu piekaušanu (maznozīmīgi miesas bojājumi) un aplaupīšanu Zvirgzdiņam piesprieda trīs gadu cietumsodu par katru epizodi, par aplaupīšanu un nogalināšanu – 15 gadus, par nolaupīto maksājumu karšu un atlaižu karšu izmantošanu – divus gadus, par pensionāra apzagšanu – četrus mēnešus, par ieroča zagšanu – četrus gadus, par ieroča glabāšanu un transportēšanu – divus gadus.

Zvirgzdiņš ir bijis jau septiņas reizes krimināli sodīts, trīs reizes sēdējis cietumā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.