Latvijā
Kriminālziņas

“Nebūtu alkohola Latvijā, nebūtu problēmu Latvijā!” Kā 25 nāvējoši dūrieni “iesēdināja” laulāto pāri3


Edgaru un Svetlanu Šiškovus tiesāja videokonferences režīmā no cietumiem.
Edgaru un Svetlanu Šiškovus tiesāja videokonferences režīmā no cietumiem.
Foto: Artis Drēziņš

Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Tikai trīs tiesas sēdes bija vajadzīgas Zemgales rajona tiesai Jelgavā, lai par slepkavību notiesātu trīsdesmitgadniekus Edgaru un Svetlanu Šiškovus.

Tiesas process būtu noritējis vēl ātrāk, ja viena tiesas sēde netiktu tērēta pierādījumu pārbaudei par 10 eiro vērta mobilā telefona zādzību.

Laulātais pāris vainu slepkavībā atzina un par to tiesā nelūdza pārbaudīt pierādījumus.

Par 40 gadus vecā Jura slepkavību tiesa E. Šiškovam piesprieda 14 gadu un trīs mēnešu cietumsodu, S. Šiškovai – 13 gadu un četru mēnešu cietumsodu. Abi ir iepriekš sodīti par zagšanu, laupīšanu, slepkavības laikā vēl nebija dzēstas iepriekšējās sodāmībās, tāpēc abi vairākus mēnešus klāt dabūja arī par to.

Laulātais pāris Jelgavā no Jura īrēja māju. 2019. gada 21. augustā Juris ieradies savās mājās un noticis skandāls. Visi bija dzēruši. Jurim pēc nāves konstatēja 3,56 promiles. Cik iereibuši bijuši Šiškovi, nav zināms, jo abus tajā dienā neaizturēja – to izdarīja tikai pēc kāda laika Elejas pagastā. Taču abi atzina reibumu.

Vīrietis tiesā teica: “Ja nebūtu dzēris, nekas nebūtu noticis. Naida nebija. Tikai alkohols.” Sieviete izteicās filozofiskāk: “Nebūtu alkohola Latvijā, nebūtu pro­blēmu Latvijā.” Sievietes replikai tiesnese Iveta Salaka nepalika parādā: “Visiem tiesas dalībniekiem pieejams alkohols, bet tā lietošana ir brīvas izvēles jautājums.”

Saistītie raksti

Vīrietis jau no paša sākuma nožēloja izdarīto, sieviete – tikai pēdējā vārdā, kaut gan tieši no viņas 25 naža dūrieniem dažādās ķermeņa vietās miris Juris. E. Šiškovs tikai esot spēris un sitis.

E. Šiškovs strādājis par santehniķi, S. Šiškova nav strādājusi. Bērnu abiem nav.

Viņi pēc tiesas sprieduma lika noprast, ka to nepārsūdzēs. Abiem solidāri nāksies maksāt nogalinātā vīrieša meitai 803 eiro materiālos zaudējumus, 20 000 eiro – morālos, kā arī valstij atlīdzināt izmaksāto kompensāciju meitai 2150 eiro.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.