Meņģelis otro gadu pēc kārtas kļūst par Eiropas čempionu 0

Latvijas labākais kvadraciklu braucējs Edgars Meņģelis svētdien Igaunijā nodrošināja savu otro Eiropas čempiona titulu pēc kārtas.
Meņģelis posmā tika pie 34 punktiem, kas viņam deva ceturto vietu, bet viņa sīvākais konkurents Adrians Manžū no Francijas ar 25 punktiem bija astotais. Kristapam Veinbergam 20 punkti un desmitā vieta, Jānis Saldavs ar četriem punktiem noslēdza pirmo divdesmitnieku, bet Ričards Zālīte abos braucienos neizgāja uz starta.

Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 8
Mājas īpašnieki remontdarbu laikā nejauši savā virtuvē atklāj apslēptu mantu

Meņģelis pirmajā braucienā finišēja otrais, atpaliekot vienīgi no mājinieka Kevina Sāra, bet Manžū astotajā aplī izstājās, tiekot klasificēts 18.pozīcijā. Vēl no Latvijas sportistiem Veinbergs finišēja devītais un Saldavs ieņēma 17.pozīciju.

Savukārt otrajā braucienā Meņģelis finišēja ceturtais, taču saņēma piecu pozīciju sodu, kas viņu atbīdīja uz devīto vietu, bet Manžū bija otrais. 13.vietu ieņēma Veinbergs, bet Saldavs neizgāja uz starta.

Sešos posmos Meņģelis tika pie 220 punktiem, par četriem punktiem apsteidzot Manžū, kuram pirms Igaunijas etapa viņš zaudēja piecus punktus. Savukārt trešais ar 189 punktiem bija Nīderlandes sportists Maiks van Hrinsvens. Tikmēr Zālīte un Veinbergs ieņēma attiecīgi 18. un 19.pozīciju, Ralfs Reinfelds un Saldavs noslēdza pirmo trīsdesmitnieku, Monta Dišlere-Kirilko ierindojās 44.vietā, Kārlis Bole palika 50.pozīcijā, bet Raivis Sootee šosezon palika bez punktiem.

“Paldies manai komandai, bez viņiem tas noteikti nebūt izdevies. Ļoti smaga un gara diena, pirmais brauciens bija mierīgāks, otrajā braucienā bija daudz notikumi, divreiz pazaudēju sēdekli un vienreiz izpūtēju. Taču ar šīm vietām pietika, lai izcīnītu medaļu. Turpināsim cīnīties, lai šādas skaistas uzvaras būt vēl vairāk,” savā “Facebook” lapā paziņoja Meņģelis.

Pagājušajā sezonā Meņģelis Eiropas čempiona titulu sev jau bija nodrošinājis pirms noslēdzošā, sestā, posma, izcīnot lielāko panākumu Latvijas kvadriciklu motokrosa vēsturē. Viņš arī palīdzēja Latvijas izlasei izcīnīt otro vietu Eiropas Nāciju kausa sacensībās.