Elvis Merzļikins aizvadīja lielisku debijas sezonu NHL.

Merzļikins “Blue Jackets” vārtos atgriežas ar uzvaru 0

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē atgriezās savas komandas Kolumbusas “Blue Jackets” vārtos un ar lielisku sniegumu palīdzēja tai izcīnīt svarīgu uzvaru.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

“Blue Jackets” viesos ar 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) uzvarēja Vankūveras “Canucks”, kas pēdējos sešos dueļos piedzīvojusi piecas neveiksmes.

Merzļikins 24.februārī spēlē pret Otavas “Senators” guva traumu, kā rezultātā kopš tā laika nebija stājies vārtos. Svētdien Latvijas hokejists tika pie savas iespējas un tvēra 26 no 27 metieniem, atvairīdams 96,3% raidījumu.

Kopumā šajā sezonā Merzļikins 33 spēlēs vidēji ielaidis 2,35 ripas un atvairījis 92,3% metienu.

Vārtsargs vienīgo reizi kapitulēja trešā perioda devītajā minūtē, kad Elīass Petešsons apskrēja aizsargu un kritienā raidīja ripu Merzļikinam starp kājsargiem.

Uzvarētāju labā vārtus guva Emīls Bemstrēms un Ēriks Robinsons.

Abas komandas šobrīd cīnās par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. Neviena no tām nav starp savas divīzijas trim spēcīgākajām vienībām, tāpēc cīņa noris par divām “wild card” vietām.

Nākamo spēli Kolumbusas vienība aizvadīs ceturtdien pret Teodora Bļugera pārstāvēto Pitsburgas “Penguins”.

“Blue Jackets” ar 81 punktu 70 spēlēs ieņem sesto vietu Austrumu konferencē.