Sports
Hokejs

Merzļikins: Izlase – tas ir labākais laiks sezonā0


Elvis Merzļikins
Elvis Merzļikins
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins ir ļoti priecīgs pēc raibās klubu sezonas atkal vilkt sarkanbaltsarkano kreklu – šis esot labākais laiks sezonā.

“Nepatīk zaudēt, īpaši pret šveiciešiem, kuri visus gadus mācīja man spēlēt hokeju. Gribēju parādīt, ko viņi iemācīja. Biju tuvu, bet žēl, ka nesanāca. Bija uztraukums, daudzas mazas nianses padarīja spēli grūtu. Labi ir tas, ka ar kļūdām vari iemācīties kaut ko jaunu,” atminoties pasaules čempionāta otro spēli pret Šveici, kurā Latvija zaudēja ar 1:3, sacīja Merzļikins.

Elvis iepriekšējo reizi spēlēja 16. martā, un, ņemot vērā lielo pauzi, ir apmierināts ar savu sniegumu: “Neko vairāk nevarēju izdarīt, pirmajā golā mazliet nočakarējos, pietrūka pacietības, bet pēc tik ilga laika vajadzēja būt sliktākam rezultātam. Esmu ļoti priecīgs par savu spēli, turpināšu koncentrēties savam darbam.”

“LA” veiktajā aptaujā viņš tika atzīts par Latvijas 2018. gada labāko hokejistu. 25 gadus vecais vārtsargs norāda, ka ir priecīgs atkal būt ar nacionālo komandu: “Lieliskas sajūtas atkal būt Latvijas izlasē, prieks spēlēt un satikt čaļus, pavadīt laiku ar viņiem vienmēr ir forši un jautri. Izlase ir labākais sezonas laiks. Aizstāvam savu valstsvienību, varam spēlēt kā ģimene, bijām pelnījuši (uzvaru) vairāk kā Šveice, bet paši vainīgi, neizmantojām vairākumus. Aizmirstam šo maču un virzāmies tālāk.”

Kādā epizodē aiz vārtiem Merzļikinam izdevās labs spēka paņēmiens. “Nebija variantu, zaudēju ripu, vajadzēja to darīt, jo laika vairāk nebija. Nezināju, ko citu iesākt. Esmu priecīgs par šo momentu, lai gan domāju, ka iedos divas minūtes un tobrīd nobijos, jo jau bijām mazākumā,” atminējās vārtsargs.

Saistītie raksti

Pēc sezonas beigām Šveicē viņš noslēdza līgumu ar NHL vienību Kolumbusas “Blue Jackets”, kuras rindās iepazina NHL vidi un meistarību pilnveidoja treniņos. “Trenējos ar vārtsargu treneri un spēlētājiem, kas nespēlēja. Treniņš ir viena lieta, spēle – cita. Mentāli negatavojos izlasei, domāju tikai par savu darbu. Koncentrējos uz to stilu, ko māca, ko manī maina. Tikai beigās, protams, sāku domāt par izlasi,” atzina ripu ķērājs.

Latvijas izlase pasaules čempionātā Bratislavā divās spēlēs ieguvusi trīs punktus un trešo maču aizvadīs šodien 17.15 pret Itāliju, kas turnīru iesākusi ar diviem pārliecinošiem zaudējumiem.

LA.lv