Latvijā
Politika

“Mēs gribam saglabāt savu partiju.” Valkas novada vadītājs Krauklis par to, kāpēc neiekļausies Latvijas Reģionu apvienībā2


Vidzemes partijas priekšsēdētājam, Valkas novada vadītājam Ventam Armandam Krauklim neesot iebildumu pret sadarbības partneriem Latvijas Reģionu apvienībā, bet “mēs gribam saglabāt savu partiju”.
Vidzemes partijas priekšsēdētājam, Valkas novada vadītājam Ventam Armandam Krauklim neesot iebildumu pret sadarbības partneriem Latvijas Reģionu apvienībā, bet “mēs gribam saglabāt savu partiju”.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Ināra Egle, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Ar divu politisko spēku – “Vienotības” un Latvijas Reģionu apvienības – kopsapulcēm 22. augustā plānots atklāt partiju kongresu sezonu, kuru bija pārtraukusi Covid-19 izraisītā ārkārtējā situācija.

Tās dēļ savus kongresus pavasarī atcēla Latvijas Zemnieku savienība un Latvijas Zaļā partija, kuras arī gadskārtējā kongresā cer pulcēties augustā un septembrī.

Savukārt Latvijas Reģionu apvienība (LRA) augusta priekšpēdējā sestdienā uz apvienības bāzes plāno dibināt vienotu partiju, kas galvenokārt ir saistīts ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

Pirms tām interesi par startu vietējās vēlēšanās no LRA saraksta izrādījuši cilvēki pašvaldībās, taču izvēli apgrūtina tas, ka LRA veido trīs partijas – “Reģionu alianse”, Vid­zemes partija un “Ogres novadam” –, kā arī vairākas biedrības, kuru cilvēkus plānots apvienot vienā partijā, “Latvijas Avīzei” pastāstīja LRA priekšsēdis Edvards Smiltēns.

“Vienotībai” pēdējos gados tradicionāli kongress notiek augustā, bet šoreiz to plānots rīkot brīvā dabā, lai ievērotu visus nepieciešamos piesardzības pasākumus, teica partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Tiek apsvērta iespēja partijas biedrus pulcēt kopā Cēsu pils parkā, kur ir iespējas ievērot distanci, izvietot lielos ekrānus un interesentiem piedāvāt iespēju pasākumu vērot arī tiešraidē.

Citas aptaujātās partijas kongresa vietu vēl nebija izvēlējušās. Taču Latvijas Zaļā partija var lemtspējīgu sapulci noorganizēt arī nelielā skaitā, jo tās biedriem ir tiesības izsniegt pilnvaras citiem kolēģiem, kas var balsot pilnvarotāja vietā.

Latvijas Reģionu apvienībai pirms jaunās partijas dibināšanas būs jādomā ne tikai par organizatoriskajiem jautājumiem, bet arī iekšējām pretrunām, jo viena no apvienības dalīborganizācijām – Vidzemes partija – jau ir pieņēmusi lēmumu saglabāt savu zīmolu, kas Vidzemē ir ļoti populārs, un jaunajā partijā neiekļauties, “Latvijas Avīzi” informēja partijas priekšsēdētājs, Valkas novada vadītājs Vents Armands Krauklis.

Šo pērn novembrī kongresā pieņemto lēmumu valde nesen vēlreiz ir apstiprinājusi. Vidzemes partija ir pārstāvēta ne tikai Ziemeļvid­zemē, bet tās pārstāvji vada arī Aizkraukles un Ķeguma novadu domes, ir arī Ķekavas novada domē.

V. A. Krauklim neesot iebildumu pret tagadējiem sadarbības partneriem Latvijas Reģionu apvienībā, bet “mēs gribam saglabāt savu partiju”.

Iepriekš tās līderu viedokļi par šo jautājumu dalījās, bet šoreiz arī Rūjienas novada priekšsēdis Guntis Gladkins apstiprināja priekšsēža sacīto. Viņaprāt, Vidzemes partija ar LRA varēs slēgt sadarbības līgumu.

“Tā ir reģionālo partiju priekšrocība, ka var neatkarīgi startēt vietējās vēlēšanās un īstenot savu politiku, to nesaskaņojot ar lielajām partijām,” uzskata G. Gladkins.

E. Smiltēns sacīja, ka Vid­zemes partijas līderu teiktais neatturēs no ieceres dibināt partiju, lai cilvēkiem, kuri vēlas tai piebiedroties, ir kur iestāties.

Tagad sadrumstalotā apvienības struktūra esot sarežģīta arī no organizatoriskā viedokļa un apgrūtina operatīvu lēmumu pieņemšanu. “Mēs neesam uzkrājuši radiāciju un varam būt laba izvēle, bet apvienība ir pārāk smagnēja,” uzskata E. Smiltēns.

Jāteic, ka Saeimā darbojas vairākas partiju apvienības – jau gandrīz 20 gadus pastāv Zaļo un zemnieku savienība, kurā ir Latvijas Zemnieku savienība un Latvijas Zaļā partija.

Vietējās vēlēšanās partijas startē arī atsevišķi. Paredzams, ka tā rīkosies arī “Jaunās Vienotības” dalīb­organizācijas – reģionālās partijas no Tukuma, Kuldīgas, Jēkabpils un Valmieras.

Arī Vidzemes partijas priekšsēdis V. A. Krau­klis teica, ka reģionos cilvēkiem ir tuvākas vietējās partijas, tās darbības izbeigšana sašaurinātu sadarbības iespējas pašvaldībās.

Saistītie raksti

Apvienībā “Attīstībai/Par” ietilpstošā “Kustība Par”, kas tāpat ierasti uz kongresu pulcējās vasarā, nolēmusi to rīkot septembrī, informēja partijas priekšsēdētājs Daniels Pav­ļuts.

Tikšot izvērtēti Rīgas domes vēlēšanu rezultāti, kā arī runāts par gatavošanos 2021. gadā paredzētajām pašvaldību vēlēšanām.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IJ
Ieva Janelsiņa
Kultūra
Jaunā teātra sezona ir klāt. Ar kādām prasībām tagad jārēķinās skatītājiem?
Speciālreportāža 1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
Policijas brutalitāte un neoficiālas uzvaras svinības. Baltkrievijā aizvadīta pirmā nakts pēc prezidenta vēlēšanām 2
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Ikšķilē izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks
1 stunda
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Minerālmēslu “bumba” arī Ukrainas ostā – tūkstošiem tonnu tās pašas vielas, kas nolīdzināja ostas rajonu Beirūtā
1 stunda
LA
Latvijas Avīze
Latvijā
Beidzot iespēja atgūt naudu, pļāpīgais prokurors un izdegušie mācītāji. Nedēļas notikumu apskats
3 stundas