Foto: SHUTTERSTOCK

APTAUJA. Vai un kā taupāt, lai elektrības, apkures un citu energoresursu izmaksas būtu mazākas? 39

Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Jānis Baiks, Valmieras novada domes priekšsēdētājs: “Samērā nesen Valmierā bija gāzes apkure, tagad gāze palikusi tikai 15 procentu apmērā, pamatā siltumu ražojam ar vietējo kurināmo – šķeldu. Divu gadu laikā plānojam pāriet pilnībā uz šķeldas apkuri. Tiesa, arī sava kurināmā cenas aug, tomēr daudz mazāk. Ar elektrību, protams, esam sliktākā stāvoklī. Agrāk pilsētai taisījām lielo iepirkumu, tagad, kad vienā pašvaldībā apvienotas agrākās astoņas, kas bijušas ļoti dažādas, daudz kas vēl jāpaveic, sakām īsi – esam procesā. Risinot problēmas, kas radušās ar elektrības cenu lēcieniem, nedrīkstam aizmirst par alternatīviem elektroenerģijas ieguves veidiem – vēja un saules izmantošanu.”

Aivars Mucenieks, Ventspils novada domes priekšsēdētājs: “Rēķini uztrauc visus, arī pašvaldības. Problēmas jau nenokrīt vienā dienā, un risinājumi arī nerodas uz sitienu – visu pēdējo laiku esam domājuši, kā samazināt izmaksas. Esam sakārtojuši piecas katlumājas, var teikt – tikpat kā jaunas uzbūvētas. Līdz šim šķeldas cena gandrīz nebija mainījusies, tagad gan no palielinājuma nevaram izbēgt, bet tas nebūs tāds kā gāzei. Mūsu novads ir bagāts ar mežiem, arī šķeldas transportēšanas izdevumi mums ir mazāki. Ar elektrības rēķiniem gan ir traki, īpaši iedzīvotājiem. Es, piemēram, atbalstu Zaļo kursu, savas mājas apkurē izmantoju zemes siltumu, bet tā ieguvē aiziet daudz elektroenerģijas. Agrāk mājas kopējā elektrības patēriņa samaksa īpaši neuztrauca, tagad par decembri pienāca divreiz lielāks rēķins. Iedzīvotāju labā ātrāk vajag pieņemt valstisku lēmumu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Raits Sirmovičs, Jēkabpils novada attīstības pārvaldes infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļas vadītājs: “Par to, ka Jēkabpilī palielināts apkures tarifs un par siltumenerģiju jāmaksā vairāk, jau ziņots. Labi vismaz, ka šoziem siltumu nodrošinām galvenokārt ar šķeldu, izmaksas nav tik lielas. Elektrības taupīšanai esam īstenojuši pilsētas apgaismojuma modernizēšanas projektu – pāreja uz jaunajām LED spuldzēm ļauj būtiski mazāk tērēt strāvu un dod gaišāku un patīkamāku gaismu, ko iedzīvotāji jau novērtējuši. Ietaupījums arī no gaismas intensitātes regulēšanas nakts stundās.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.