Kultūra
Mūzika un deja

Mežaparka lielās estrādes pārbūves darbus paredzēts pabeigt ātrāk0


Plānots, ka atjaunotajās Mežaparka estrādes tribīnēs varēs izvietoties 12 874 koristi.
Plānots, ka atjaunotajās Mežaparka estrādes tribīnēs varēs izvietoties 12 874 koristi.
Vizualizācija: Mailītis arhitekti

Rīgas domes Īpašuma departaments ir izsludinājis iepirkumu par Mežaparka Lielās estrādes noslēdzošiem pārbūves darbiem, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Baiba Gailīte.

Būvnieki savus piedāvājumus varēs iesniegt līdz 29.jūnijam.

Gailīte norādīja, ka iepirkuma izsludināšana šajā laikā kļuva iespējama, pateicoties pašvaldības pagaidu administrācijas efektīvai un ātrai rīcībai, panākot vienošanos par aizņēmumu Valsts kasē.

Tādējādi Mežaparka lielās estrādes pārbūves darbus paredzēts pabeigt ātrāk, nekā sākotnēji plānots.

Būvniecības noslēdzošā kārtā tiks uzbūvēta estrādes ēkas stiklotā fasāde, ieklāts estrādes kupola membrānas jumts, kā arī izbūvētas estrādes ēkas iekštelpas.

Tāpat šajā būvniecības kārtā izbūvēs jaunas saimniecības pagalma būves un veiks katlumājas pārbūvi, kā arī demontēs būvprojektā norādītās līdzšinējās estrādes saimniecības ēkas.

Atbilstoši noslēdzošā posma būvprojektam tiks izbūvēti lietotāja inženiertīkli, kā arī pabeigs atlikušās estrādes teritorijas daļas labiekārtojumu.

Šajā būvniecības kārtā ir paredzēts atjaunot vēsturisko paviljonu un ierīkot informatīvu pastaigu taku, kā arī izveidot Dziesmu svētku ekspozīciju.

Rīgas domes Īpašuma departaments ir izstrādājis noslēdzošā būvniecības posma īstenošanas laika grafiku, paredzot nepieciešamos tehnoloģiskos pārtraukumus pēc faktiskās situācijas, lai nodrošinātu savlaicīgu un drošu XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisi 2021.gadā jūlijā, kā arī būvprojekta realizāciju pilnā apmērā līdz 2021.gada decembrim.

Lai nodrošinātu iespēju pabeigt valstiski nozīmīga investīciju projekta – Mežaparka Lielās estrādes – pārbūvi, Rīgas pagaidu administrācija vienojās ar Kultūras ministriju, un valdība 5.maijā pieņēma lēmumu, kurā pašvaldībai rada iespēju līdz 2022.gadam aizņemties Valsts kasē līdz 23 miljonu eiro lielu finansējumu.

Valdības pieņemtais lēmums nodrošinās iespēju pabeigt estrādes rekonstrukcijas darbus tā, lai 2021.gada vasarā estrādē varētu droši organizēt XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, savukārt 2023.gadā – XXVII Vispārējos Dziesmu un XVII Deju svētkus.

Jau ziņots, ka Rīgas pašvaldība informēja Kultūras ministriju un Latvijas Nacionālās kultūras centru par Mežaparka Lielās estrādes pārbūves pabeigšanai nepieciešamo aizņēmumu kopsummā līdz 23 miljoniem eiro, ietverot arī autoruzraudzību un būvuzraudzību, tajās skaitā arī pievienotās vērtības nodokli.

Aizņēmuma plānotais grafiks 2020.gadā – 8 miljoni eiro, 2021.gadā – 14 miljoni eiro, 2022.gadā – 1 miljons eiro, lai veiktu 2021.gada nogalē veikto darbu apmaksu.

Atbilstoši pieejamajam finansējumam un būvniecības prasību izpildei tādā apjomā, kas ļauj daļēji ekspluatēt estrādes ēku, izstrādātais būvprojekts Mežaparka Lielās estrādes pārbūves B daļai tika sadalīts divos posmos, proti, pirmajā posmā, lai nodrošinātu 2020.gadā paredzētos XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, otrajā posmā paredzot pilnu būvprojekta realizāciju 2023.gadā, lai savlaicīgi sagatavotos XXVII Vispārējiem Dziesmu un XVII Deju svētkiem.

Tomēr valstīs izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā svētku norises laiks tika pārcelts par gadu un tika grozīti arī plānotie būvniecības darbu termiņi.

Mežaparka Lielās estrādes atjaunošana sākās 2016.gada 11.martā, kad Rīgas pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi.

Saistītie raksti

Estrādes pirmā atjaunošanas kārta – jauna skatītāja lauka izbūve – tika īstenota līdz 2018.gadā 7.jūnijam pirms XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem.

Savukārt otro kārtu arhitektiem tika uzticēts sadalīt divos posmos. Pirmā posma būvdarbus, kurus par 40, 123 miljoniem eiro veic pilnsabiedrība “LNK, RERE”, plānots pabeigt līdz šī gada jūnijam, realizējot pašas estrādes izbūvi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Kultūra
“Saprotam, ka vieglāk nebūs.” Kultūras ministriju lūgs atbalstīt reģionālās koncertzāles 1
2 dienas
LE
LETA
Kultūra
Platformas “3td e-grāmatu bibliotēka” lietotāju skaits sasniedzis 10 000
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
Tiešraidē varēs vērot Saldus Vasarsvētku kamermūzikas festivāla koncertsarunu
2 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
9 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
5 stundas