Foto-LETA/AFP

Ministrs: Čavess pārvarējis elpceļu infekciju 0

Venecuēlas prezidents Ugo Čavess (attēlā) pārvarējis smago elpceļu infekciju, kas viņu piemeklēja pēc pēdējās Kubā veiktās vēža operācijas, pavēstīja Venecuēlas komunikāciju ministrs Ernesto Viljegass.

Kļūdas, kas var maksāt ļoti dārgi! 14 lietas, ko nekad nedarīt, ja dzīvo viens
Kokteilis
Katram dzīvokļa vai mājas numuram līdzi nāk sava aura un “liktenis”. Noskaidro savējo!
VIDEO. Šausmu brīdis trasē: 19 gadus vecs olimpiskais favorīts paliek nekustīgs pēc smaga kritiena
Lasīt citas ziņas

“Elpceļu infekcija ir pārvarēta, kaut arī [prezidentam] ir zināmas līmeņa elpošanas grūtības, kas tiek atbilstoši ārstētas. 45 dienas pēc operācijas, lai izoperētu ļaundabīgu audzēju iegurņa reģionā, Čavesa vispārējais stāvoklis ir apmierinošs,” sacīja ministrs.

Kopš operācijas Čavess sabiedrībā nav redzēts vairāk nekā mēnesi un par viņa veselības stāvokli medijos izplatījušās dažādas ziņas, dodot pamatu dažādiem minējumiem. Izskanējušas pat baumas, ka Čavess atrodas komā vai ir miris.

CITI ŠOBRĪD LASA

Venecuēlas opozīcijas līderi pieprasījuši, lai Čavess uzrunā tautu valsts televīzijā, ja to spēj. Prezidents uz šo izaicinājumu nav atbildējis.

58 gadus vecais Čavess pie varas Venecuēlā atrodas kopš 1999.gada. Viņš uzvarēja oktobrī notikušajās prezidenta vēlēšanās, iegūstot tiesības palikt amatā vēl sešus gadus.

Saskaņā ar Venecuēlas konstitūciju 10.janvāris bija pēdējā diena, kad Čavess varēja nodot prezidenta zvērestu, lai viņš varētu sākt jauno pilnvaru termiņu. Taču Venecuēlas Augstākā tiesa atzina par likumīgu valdības lēmumu uz nenoteiktu laiku atlikt Čavesa inaugurācijas ceremoniju un nosprieda, ka līdz tam laikam darbu var turpināt pašreizējā valdība.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.