Foto: Pixabay

Miris ASV latviešu dramaturs Arturs Rubenis 0

Sestdien, 28. martā, ASV mūžībā devies latviešu dramaturgs, režisors, bibliotekārs un sabiedrisks darbinieks Arturs Tālivaldis Rubenis, LA.LV informēja “Dramaturgu asociācijas” pārstāve Kristiāna Štrāle-Dreika.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Rubenis dzimis 1927. gada 5. jūnijā Rēzeknes novada Bērzgales pagastā. Skolojies dzimtajā pusē, 1944.gadā emigrējis uz Vāciju, kur beidzis Iceho latviešu ģimnāziju un Baltijas Universitātē studējis baltu filologiju.

1950. gadā izceļojis uz ASV, tur studējis teātra mākslu, iegūstot bakalaura grādu drāmā un maģistra grādus režijā un bibliotēku zinībās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Teātra gaitas sācis kā dramaturgs latviešu nometnes teātrī Vācijā. Vēlāk bijis Klīvlandes “Daugavas Vanagu” teātra kopas vadītājs, vadījis arī latviešu skolas teātra uzvedumus. 20. gadsimta 90.gados režisējis dzimtajā Bērzgales pagastā, bijis vieslektors Rēzeknes Augstskolā.

A.Rubenis ir Rēzeknes Augstskolas Studentu teātra dibinātājs un režisors. Bijis arī aktīvs sabiedrisks darbinieks: Latviešu Teātru Apvienības Ziemeļamerikā dibinātājs un priekšnieks, apkārtraksta un rakstu krājuma “Skatuve” redaktors u.c. amatos.

Kopš 2019. gada A. Rubenis bija biedrības “Dramaturgu asociācija” goda biedrs.

A. Rubenis uzrakstījis vairāk nekā simt lugas. Lugas sakopotas sējumos latviski, latgaliski un angļu valodā, iestudētas ASV, Austrālijā un Latvijā. Rakstījis arī par drāmas un režijas teoriju.

Saņēmis Latvijas Atzinības krusta 5. šķiru un citus nozīmīgus apbalvojumus.