Publicitātes foto

Miris Franča Trasuna brāļa mazmazdēls un darba turpinātājs Ivars Levī Graudiņš 0

Pagājušajā nedēļā miris Latgales sabiedriskais darbinieks, Franča Trasuna brāļa mazmazdēls Ivars Levī Graudiņš (14.02.1951 Vesterosa, Zviedrija – 07.11.2018 Sakstagals, Latvija).

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Mājas
FOTO. “Īpašnieks izīrē saulainu dzīvokli!” Rīgā var atrast īres dzīvokļus zem 200 eiro mēnesī, bet… 1
Lasīt citas ziņas

Dzintars Ansons savā Facebook kontā par Ivaru Levī Graudiņu raksta: “Viņš pirmais Latvijā sapulcināja visu konfesiju galvenos mācītājus pie pusdienu galda, kad atgriezās no ASV. Viņš bija Amerikas latvietis, kas atgriezās dzimtajā tēva sētā Latgalē. Savos īpašumos viņš veidoja ko līdzīgu kopienai, kur aicināja dzīvot, strādāt un kalpot Dievam.”

Ivars Graudiņš rīkoja dažādus sarīkojumus, aktīvi piedalījās Latgaliešu kultūras biedrības notikumos, 2016. gadā sarīkoja latgaliešu biedrību tikšanos ar 12. Saeimā ievēlētajiem deputātiem, lai apspriestu Latgales jautājumus. Tāpat Ivars Graudiņš aktīvi piedalījās projektā, kas centās atspoguļot Otrā pasaules kara graujošo ietekmi uz cilvēku un tautu likteņiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ivars Levī Graudiņš ir Franča Trasuna vecākā brāļa Donata mazmazdēls. Dzimis Zviedrijā, uzaudzis ASV, 2002. gadā atgriezies Latgalē, kur par savu uzdevumu uzskatīja turpināt sabiedriskā darbinieka, mācītāja Franča Trasuna darbu.

Kopā ar brāli Māri Graudiņu vēl Aukstā kara laikā ārzemēs iesaistījušies akcijās Baltijas valstu brīvības atbalstam.

Intervijai sabiedrisko mediju portālā LSM.lv pērn Ivars Graudiņš teica: “Kaut Satversmē rakstīts, ka Latvija sastāv no apgabaliem, visi runā tikai par pilsētām un novadiem. Latgalei nav iespējas! Latgalei savs apgabala statuss bija apsolīts, un tas ir jāvirza uz priekšu.”

Franča Trasuna darbu nāksies turpināt kādam citam. Atvadīties no Ivara Levī Graudiņa varēs 15. novembrī plkst. 13 Franča Trasuna muzejā “Kolnasāta” Rēzeknes novada Sakstagolā, bet sestdien, 24. novembrī, plkst. 16 LELB Virsvaldes zālē notiks viņam veltīts piemiņas pasākums.

Izsakām līdzjūtību tuviniekiem, draugiem un visiem, kas viņu pazina.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.