
Miris grāfs Kaliostro no filmas “Mīlestības formula” 0
Dzimtajā Gruzijā 87 gadu vecumā miris pazīstamais aktieris Nodars Mgaloblišvili (1931-2019), ziņo Krievijas mediji.
Nodars Mgaloblišvili vairāk nekā pusgadsimtu strādāja Tbilisi Akadēmiskajā teātrī, bet plašam skatītāju lokam bijušajā PSRS teritorijā kļuva pazīstams pēc 1984. gadā uzņemtās režisora Marka Zaharova filmas “Mīlestības formula”, kurā atveidoja grāfu Kaliostro.
Kaut gan ģimene dzīvoja trūcīgi un agri nomira Nogara tēvs, viņš tomēr riskēja un iestājās Tbilisi teātra institūtā. Teātrī viņu uzreiz atzina par “mīlētāju un varoņu materiālu”, un tikai ar laiku Mgaloblišvili repertuārā sāka parādīties raksturlomas – ļaundari, afēristi un zagļi.
Jau 20. gadsimta 50. gadu nogalē Mgaloblišvili sāka filmēties studijas “Gruzija filma” un “Mosfiļm” studijā, tomēr tās bija nelielas lomas. Slavu aktierim atnesa Kaliostro loma.
Zaharovu, kurš bija redzējis aktieri teātrī Jago lomā, nebiedēja ne viņa akcents (lomu ierunāja Armens Džigarhanjans), pat ne tas, ka neilgi pirms filmēšanās Mgaloblišvili bija salauzis kāju.
Pēc “Mīlestības formulas” daudzi režisori vēlējās strādāt ar gruzīnu aktieri, tomēr iepriekšējos panākumus viņam izdevās atkārtot tikai krietni vēlāk, jau šajā gadsimtā, kad Mgaloblišvili Dmitrija Svetozarova seriālā “Barons” attēloja krievu mafijas bosu.
2001. gadā māksliniekam piešķīra vienu no augstākajiem Gruzijas apbalvojumiem – Goda ordeni, taču viņš uz ceremoniju neieradās un ordeni aizsūtīja atpakaļ, paziņojot, ka valsts viņam atņem pašcieņu, liekot dzīvot trūkumā pēc daudziem gadiem teātrī un ubagot no draugiem Krievijā lomas, lai nopelnītu.