Latvijā
Sabiedrība

Misānes lietā Latvijas politiķe vēršas pie Ziemeļvalstīm0


Pie Dānijas vēstniecības Rīgā notiek pikets pret šobrīd Dānijā apcietinātās divu bērnu mātes Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikai, kur viņai draud 15 gadu cietumsods par savu bērnu glābšanu no vardarbības.
Pie Dānijas vēstniecības Rīgā notiek pikets pret šobrīd Dānijā apcietinātās divu bērnu mātes Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikai, kur viņai draud 15 gadu cietumsods par savu bērnu glābšanu no vardarbības.
Foto: Karīna Miezāja/Latvijas Avīze

Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja Inese Ikstena (AP) šodien nosūtījusi vēstuli Ziemeļu un Baltijas valstu (NB8) delegāciju vadītājiem, aicinot atbalstīt risinājuma rašanu Kristīnes Misānes lietā, lai Latvijas pilsone netiktu izdota Dienvidāfrikas Republikai (DĀR) kriminālvajāšanai, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

“Tā ir absurda situācija, ka Eiropas Savienības (ES) pilsoni izdod trešajām valstīm tiesāšanai un soda izciešanai par nodarījumu, ko Latvijas tiesas atzinušas kā atbilstošu, lai glābtu bērnu no apdraudējuma,” norāda Ikstena.

Vēstulē, sniedzot informāciju par aktuālo situāciju, EDSO Latvijas delegācijas vadītāja pauž neizpratni par Dānijas kā ES dalībvalsts attieksmi pret ES pilsoni Misāni, par katru cenu vēloties viņu izdot DĀR.

“Mums visiem ir labi zināms, ka vardarbība pret sievieti ģimenē joprojām pastāv visās valstīs, un tāpēc Eiropas Savienības valstis ir izstrādājušas dažādus pasākumus sievietes un bērna aizsardzībai, nogādājot tos drošā vietā un pasargājot no varmākas,” pauž Ikstena.

“Šai sakarā rodas vairāki jautājumi.

Vai tiešām situācija, kad vīrs varmāka ir citas valsts pilsonis ir atšķirīga no situācijas, ja viņš ir tās pašas valsts pilsonis?

Kā šādā gadījumā rīkoties un sadarboties ES dalībvalstīm, lai aizsargātu savu pilsoņu, jo īpaši bērnu, intereses?” vēstulē vaicā Ikstena.

Tāpat vēstulē EDSO Parlamentārās asamblejas NB8 valstu delegāciju vadītāji tiek aicināti uz turpmāku dialogu par to, kā līdzīgās situācijās savstarpēji jāsadarbojas ES dalībvalstīm. NB8 formāts apvieno piecas Ziemeļvalstis – Dāniju, Islandi, Norvēģiju, Somiju un Zviedriju – un trīs Baltijas valstis – Latviju, Lietuvu un Igauniju.

Latvijas pilsone Misāne šobrīd atrodas apcietinājumā Dānijā.

Kā ziņots, līdz 14.februārim Dānijā ir atlikta lēmuma pieņemšana par Misānes izdošanu DĀR.

Misānes pārstāvji aģentūru LETA iepriekš informēja, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti.

Saistītie raksti
Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

Baidoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Kristīne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādīja radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču, šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. DĀR bija norādījusi, ka Misāne tiek meklēta par bērna nolaupīšanu. Tagad DĀR sievietei draudot 15 gadus ilgs cietumsods.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Attālināto mācību dziedāšanas nodarbībā piedalīsies Renārs Kaupers
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Zemnieku saimniecības īpašnieks pārsūdz notiesājošo spriedumu lietā par četru cilvēku nāvi Jaunbērzē
15 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valsts policija sabiedriskās kārtības nodrošināšanā sāk iesaistīt motoekipāžas
17 stundas

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Latvijā
Levits: Mediji noteikti pieder pie stratēģiskajām nozarēm. Tāpat kā policija, robežsargi, medicīnas sistēma
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Politika epidēmijas laikā: neskatoties uz partiju ķildām, Kariņš un Levits tic valdības stabilitātei
7 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Darbu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku. Bezdarbniekos arī bijušie RD deputāti
9 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Raidījums: Reģionālās slimnīcas nav gatavas Covid-19 pandēmijai
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
8 stundas