Latvijā
Sabiedrība

Misānei badastreikā pievienojušās arī citas Dānijas cietumā ieslodzītās sievietes0


DĀR par bērnu nolaupīšanu apsūdzētā Latvijas pilsone Kristīne Misāne kopā ar bērniem. Misāne lūdz palīdzēt viņu glābt – izdot tiesāšanai Latvijā. Šobrīd viņa atrodas cietumā Dānijā.
DĀR par bērnu nolaupīšanu apsūdzētā Latvijas pilsone Kristīne Misāne kopā ar bērniem. Misāne lūdz palīdzēt viņu glābt – izdot tiesāšanai Latvijā. Šobrīd viņa atrodas cietumā Dānijā.
Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma “De facto” video.

Ar mērķi pievērst uzmanību Eiropas Savienības (ES) pilsoņu tiesību ievērošanai, kas aizliedz izdošanu kriminālvajāšanai uz trešās pasaules valstīm, 8. februārī Kristīne Misāne uzsāka badastreiku. Paužot atbalstu viņai un pieprasot Dānijai ļaut Kristīnei Misānei piedalīties Dānijas apgabaltiesas sēdē 14. februārī, kur lems, vai Misāne tiks atbrīvota un viņa sev pienākošo sodu jau ir izcietusi, šodien badastreikam pievienojušās vēl citas Dānijas cietumā ieslodzītās, tā portālu “La.lv” informēja Misānes pārstāvji.

“14. februārī ir paredzēta Dānijas apgabaltiesas sēde, kurā lems par to, vai Misāni atbrīvot un viņa sev pienākošos sodu jau ir izcietusi. Sestdien, 8. februārī Dānijas prokuratūra paziņoja, ka Misāne tiks izdota Dienvidāfrikai 12. februārī, tā liedzot sievietei ne tikai klātienē piedalīties apgabaltiesas sēdē, bet arī aizstāvēt sevi,” vēlreiz uzsver Misānes pārstāvji.

Uzzinot par gaidāmo izdošanas datumu Dienvidāfrikai, 8. februārī Misāne paziņoja, ka uzsāk badastreiku. Paužot atbalstu sievietei, nosodot Dānijas rīcību, kā arī pieprasot tai ļaut Kristīnei piedalīties apgabaltiesas sēdē un aizstāvēt sevi, šodien badastreikam pievienojušās vēl citas Dānijas cietumā ieslodzītās sievietes.

“Jāuzsver, ka Eiropas Savienības pilsoņu tiesības kopumā paredz viņus neizdot kriminālvajāšanai uz trešajām pasaules valstīm. Tāpat starptautiskās organizācijas, piemēram, “AmnestyInternational”, Apvienoto Nāciju Organizācija un “HumanRightsWatch” savos atzinumos ir norādījušas, ka gan Dienvidāfrika, gan ieslodzījuma vietas Dienvidāfrikā pārkāpj cilvēktiesības. Arī Kristīnei sniegtās garantijas par cietuma kameru kopā ar 18 citām ieslodzītajām, sievietei nodrošinot 4.4 m2 personīgās telpas, viņu var nepasargāt no ziņojumos secinātā par iespējamo vardarbību ieslodzījuma vietā,” norāda Misānes pārstāvji.

Saistītie raksti

Vienlaikus, izdodot Kristīni Dienvidāfrikai, Dānija klaji pārkāpj mātes saskarsmes tiesības ar bērniem, kas tiek atzītas par prioritārām visā pasaulē, uzsver Misānes pārstāvji.

Kristīnes Misānes māsa Mārīte Batraka atzīst: “Jau šobrīd Kristīnei vairāk nekā gadu nav iespējas satikt savu jaunāko bērnu klātienē, jo meitiņa aizvien atrodas Interpola sarakstos, savukārt Dānija nesniedz garantijas, ka, ceļojot pie mātes uz šī brīža apcietinājuma vietu Dānijā, bērns netiks nodots Dienvidāfrikai. Nonākot Dienvidāfrikā, Kristīnei, visticamāk, vispār nebūs iespējas satikt bērnus.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.