Ekonomika
Bizness

“Mobilly” saņem FKTK licenci0


“Mobilly” valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs plāno krīzes laikā paplašināt darbību un attīstīt jaunus pakalpoumus.
“Mobilly” valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs plāno krīzes laikā paplašināt darbību un attīstīt jaunus pakalpoumus.
Publicitātes foto

Mobilo maksājumu platforma “Mobilly” ir saņēmusi elektroniskās naudas iestādes licenci no Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK).

SIA “Mobilly” ir otrā Latvijā strādājošā elektroniskās naudas iestāde, kas saņēmusi licenci, pirmā bija “Transact Pro”.

Elektroniskās naudas iestādes ir tiesīgas piedāvāt e-naudas un maksājumu pakalpojumus tikai Latvijas teritorijā, un to apgrozībā esošās elektroniskās naudas vidējais apmērs nedrīkst pārsniegt divus miljonus eiro.

Šī licence dod tiesības sniegt maksājumu pakalpojumus ne tikai vietējā tirgū, bet visā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas teritorijā.

Licence dos iespēju “Mobilly” atvērt maksājumu kontus ar savu unikālo IBAN identifikatoru, kā arī potenciālu iespēju nākotnē pieslēgties Latvijas Bankas uzturētajai zibmaksājumu sistēmai, kas nodrošinātu iespēju veikt ātros maksājumus, kā tas ir paredzēts SEPA ātro kredītpārvedumu principos.

“Licences iegūšana ir apliecinājums “Mobilly” stabilitātei un spējai nodrošināt pakalpojumus saviem klientiem pēc augstākajiem drošības standartiem.

Tas ir ilgstoša darba rezultāts, kas veikts finanšu kapitālā remonta laikā, tāpēc vēl jo vairāk apliecina “Mobilly” spēju pielāgot savus pakalpojumus un nodrošināt caurspīdīgumu un finanšu pakalpojumu kvalitāti saviem klientiem,” saka “Mobilly” valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs.

Pielāgojoties ārkārtas situācijai, “Mobilly” turpina strādāt arī pie jauniem risinājumiem. Viens no jaunākajiem risinājumiem ir izmaiņas “MobillyTX” izstrādātajā jebkura uzņēmuma darbinieku labumu sistēmā, kas iekļauj pusdienu, transporta, medicīnas, sporta un citu ikdienas pakalpojumu apmaksas nodrošināšanu mobilo maksājumu aplikācijā.

Laikā, kad lielākā daļa darbinieku strādā no mājām, darba devēji ar aplikācijas palīdzību var apmaksāt viņiem pusdienas, nodrošinot bezkontakta piegādi uz mājām. Ar šādu risinājumu darba devēji var turpināt atbalstīt savus darbiniekus un stiprināt komandas sajūtu šajos mainīgajos ap­stākļos, kā arī ietaupīt finanšu resursus līdz pat 36 000 EUR uz 100 darbiniekiem viena gada laikā.

FKTK pārstāve Dace Jansone informēja, ka FKTK ir veikusi Latvijas finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku aptauju, kuras mērķis bija noskaidrot, vai un kādi inovatīvie finanšu risinājumi tiek izmantoti Latvijā.

Aptaujā piedalījās 76 respondenti, no kuriem 26 norādīja, ka jau pašlaik izmanto inovatīvus finanšu pakalpojumu risinājumus finanšu pakalpojumu sniegšanai, turklāt 19 no tiem ir izveidota īpaša komanda inovatīvu risinājumu ieviešanai un attīstībai, bet 16 norādīja, ka plāno uzsākt inovatīvu finanšu pakalpojumu risinājumu izmantošanu 2020. gadā.

Pašreizējās tendences liecinot par diviem galvenajiem inovāciju virzieniem: vienu regulētajā jomā, kas ietver sevī stingro autentifikāciju, lietojumprogrammas saskarsmi, otrajās maksājumu direktīvā ietvertie pakalpojumi un bezkontakta norēķinu kartes.

Saistītie raksti

Otrs saistīts ar finanšu tirgus dalībnieku iniciatīvu un aptver mākslīgo intelektu, biometriskos datus, lielos datus, robotizētās konsultācijas un mašīnmācīšanos. Pie aktuālajiem jaunajiem virzieniem 2019. gadā pieskaitāmi mākslīgais intelekts, lielie dati un biometrisko datu izmantošana.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Levits un pārējā elite varētu atrotīt piedurknes un doties uz lauka palīgā lauksaimniekiem 4
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Valdība nosaka, kad inficēšanos ar Covid-19 uzskatīs par nelaimes gadījumu darbā
2 dienas
LE
LETA
Ekonomika
Cietums par 147 000 000 eiro nevar būt prioritāte! Ģirģens uzskaita nozares, kur nauda vajadzīga daudz vairāk
2 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!”
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidāms arī lietus! Laika prognoze svētdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kā rīdzinieki bauda sestdienu “Pastaigu tirgū” Vērmanes dārzā
1 stunda