Sports
Motoru sports

Motobraucēja Jonasa rehabilitācijas posms pēc kritiena ilgs vismaz divus mēnešus0


Paulu Jonasu piebremzējis ļoti nepatīkams kritiens.
Paulu Jonasu piebremzējis ļoti nepatīkams kritiens.
Publicitātes foto

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Latvijas spēcīgākā motokrosa braucēja Paula Jonasa rehabilitācijas posms pēc kritiena ilgs vismaz divus mēnešus, “Latvijas Avīzei” atklāja sportista menedžeris Kristers Serģis.

Joprojām slimnīcā

Pirms Līgo svētkiem Jonass treniņā Saldū piedzīvoja kritienu, gūstot nopietnus savainojumus – trīs lauztas ribas un traumēts mugurkauls. “Traumu guva iesildošajos apļos, nebija pārcenšanās. Saniķojās tehnika un krita, trase bija ļoti cieta – motobraucēju valodā tādas sauc par betoniem. Ja tāds kritiens būtu smilšainā trasē, sekas būtu mazākas,” teica Serģis.

Operācija nebija nepieciešama, bet Jonass joprojām atrodas slimnīcā, un rīt ārstu uzraudzībā varētu tikt sākta rehabilitācija. Vakar notika papildu izmeklējumi, cenšoties noskaidrot, vai nav gūti vēl kādi savainojumi, kas uzreiz netika pamanīti.

“Kritiens bija ļoti smags un traumas sāpīgas. Runāju ar viņu sestdien, lēnām kļūst labāk. Kopumā situācija nav patīkama, spēj pārvietoties, bet pārsvarā guļ. Par sportiskiem mērķiem šobrīd pāragri runāt, vispirms jāatgūst veselība,” norādīja Kristers Serģis. Ārstu sākotnējā prognoze ir, ka rehabilitācija ilgs astoņas līdz desmit nedēļas, līdz ar to, visticamākais, secen ies pasaules čempionāta posms Ķegumā 9. augustā.

Iztrūkums budžetā

Šī brīža plāns paredz, ka sezona atsāksies tieši ar Latvijas posmu, turklāt notiek darbs, lai Ķegumā aizvadītu uzreiz divus posmus. “Jāsaprot, kādā veidā sacensības drīkstēs organizēt, ja vispār drīkstēs.

“Infrontam” jau aprīlī rakstīju – ja rodas problēmas ar posmu skaitu, iespējams vēl vienu taisīt Ķegumā, ietaupot komandu izdevumus, un arī tāpēc, ka ir valstis, kur Covid-19 dēļ neļauj rīkot. Šo iniciatīvu atbalstīja, un tas sāk izskatīties arvien reālāk.

Gala lēmumu gribētu sagaidīt līdz šīs nedēļas beigām, jo tad būs atlicis faktiski mēnesis līdz mačiem,” atzina Latvijas posma organizators Kristers Serģis.

Jautājumu gan šobrīd esot vairāk nekā atbilžu: “Pirmkārt, jāsaprot no Veselības ministrijas un citu valsts iestāžu puses, ar kādiem noteikumiem viņi ir ar mieru šādam pasākumam. Sabrauks liels skaits ārzemju sportistu un apkalpojošais personāls, mums izstrādāts plāns, kā nelaist viņus kopā ar līdzjutējiem.

Šobrīd atļauti 1000 skatītāji, trase sadalīta sektoros. Vai augustā būs lielāks skaits? Tāpat – kurš nosegs organizatoriskās izmaksas – “Infront” vai kāds cits. Mēs iepriekš to pamatā darījām no biļešu ieņēmumiem, kas tagad ir daudzas reizes samazinājušies.”

Papildu valsts atbalstu viņš nav lūdzis.

“Manuprāt, nebūtu korekti prasīt valstij, kas jau piešķīra naudu licences maksai. Jā, MXGP posma norise izskanēs motokrosa pasaulē un papildus atgādinās, ka Latvija veiksmīgi tikusi galā ar koronavīrusu un ir viena no pirmajām valstīm, kas gatava uzņemt pasaules čempionāta posmu, turklāt, iespējams, vēsturisku, jo divi vienā nav bijuši.

Tomēr nedomāju, ka jāprasa valsts budžeta nauda, cenšos saprast, kā visu izdarīt citādi.” Viņš gan nevēlējās atklāt, cik aptuveni liels ir nenosegto līdzekļu daudzums.

Saistītie raksti

Šobrīd vēl neesot garantēts, ka notiks kaut viens posms – gan saistībā ar neskaidrībām par finansēm, gan veselības drošību. “Tiks monitorēta situācija pēcsvētku periodā, cik apzinīgi bijuši cilvēki.

Varbūt būs uzliesmojums un mums atkal jāatgriežas ierakumos,” piesardzību saglabā Kristers Serģis.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
GN
Gints Narogs
Sports
NHL atsāksies augustā. Pasaules labākā līga izstrādājusi īpašus nosacījumus
3 dienas
GN
Gints Narogs
Sports
Sodi, neskaitāmas diskvalifikācijas un negaidīti līderi – ar galvu reibinošu startu atgriežas F-1
3 dienas
GN
Gints Narogs
Sports
Porziņģis gatavs sezonas noslēgumam
4 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
2 stundas