Publicitātes foto

Mūsdienīgi rekonstruēta diennakts „Mēness aptieka” Pārdaugavā 2

Pēc nozīmīgas rekonstrukcijas darbu turpina diennakts „Mēness aptieka” Pārdaugavā, kas iedzīvotājiem labi atpazīstama ar vēsturisko nosaukumu „Jaunā Torņakalna aptieka”. Tās darbība ietver veselu laikmetu farmācijas nozarē Latvijā. Rīgā, namā Vienības gatvē 49, aptieka ir kopš 1931. gada, un šis ir jau 92. gads, kopš cilvēki te ierodas pēc zālēm un farmaceita padoma. Mūsdienu prasībām atbilstoši atjaunotajā diennakts aptiekā tiek sniegta farmaceitiskā aprūpe gan rīdziniekiem, gan iedzīvotājiem no visas Latvijas. Par augstiem profesijas standartiem, vadot šo diennakts aptieku, tās vadītājai Gunitai Petrovicai 2022. gadā izteikta Veselības ministrijas pateicība.

Reklāma
Reklāma
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
Lasīt citas ziņas

Kristīne Valdusa, „Mēness aptiekas” valdes locekle, farmaceite: “Iedzīvotāju ērtības farmaceitiskās aprūpes saņemšanai ir galvenais mērķis, mūsdienīgi rekonstruējot aptiekas. Var teikt, ka šī aptieka ir bijusi laikmeta lieciniece, piedzīvojot dažādas pārmaiņas, atbilstoši laika garam un vajadzībām. Savulaik daudzi svarīgi medikamenti netika rūpnieciski ražoti, nebija pieejami, un tieši šī bija aptieka ar lielu zāļu gatavošanas telpu, savukārt klientu apkalpošanas zāle liela nebija. Ar laiku aptiekā parādījās plašāks rūpnieciski ražoto zāļu sortiments un gatavošanas nodaļa tika krietni samazināta, attiecīgi palielinot klientu zonu, taču aptiekā joprojām nebija pašapkalpošanās iespēju. Tagad, pēc rekonstrukcijas, aptieka ieguvusi jaunu veidolu un ir daudz ērtāka gan klientiem, gan darbiniekiem. Ir saglabātas telpas un mūsdienīgi uzlaboti apstākļi zāļu izgatavošanai, vienlaikus aptiekā ir gaiša un ērta telpa klientu apkalpošanai ar pašapkalpošanās zonu, kā arī dermokosmētikas piedāvājumu – tas šajā aptiekā ir jaunums un noteikti uzrunās vēl plašāku klientu loku.”

Gunita Petrovica, „Jaunās Torņkalna aptiekas” vadītāja, farmaceite: „Daudz strādājam ar recepšu medikamentiem, ko pacientiem izrakstījuši ārsti, sazināmies, sadarbojamies ar speciālistiem, ģimenes ārstiem un konsultējam pacientus par zālēm un to lietošanu. Saglabājot tradīciju, aptiekā turpinām izgatavot zāles – ar to pašlaik nodarbojas divi zinoši speciālisti. Gatavošanas telpa arī ir piedzīvojusi pārmaiņās – lai efektīvāk izmantotu, tā ir kļuvusi funkcionālāka, plauktos un skapīšos vielas ir izvietotas vēl pārdomātāk un ir ērtāk pieejamas. Savukārt pārdošanas zālē klientiem ir pieejams uztura bagātinātāju plaukts, kur atrodams viss, sākot ar līdzekļiem, kas var uzlabot matu stāvokli, līdz tiem, kas paredzēti kaulu, nervu sistēmas veselības uzturēšanai, imunitātei. Var apskatīt, izpētīt un, konsultējoties ar farmaceitu, izvēlēties piemērotāko. Ir arī divas plauktu “salas”, kur atrodamas pirmās nepieciešamības higiēnas un sezonā aktuālās preces. Tā kā aptieka atrodas tiešā Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas tuvumā, ir pieejami bērniem nepieciešamie medikamenti, kopšanas līdzekļi, kosmētika, higiēnas preces. Piedāvājam arī preces slimnieka kopšanai, nepieciešamo situācijām, kad cilvēks ir akūti nokļuvis stacionārā. Esmu pārliecināta, ka jaunais aptiekas iekārtojums ir vide, kurā varēsim palīdzēt daudziem jo daudziem, kam nepieciešama mūsu aprūpe.”

CITI ŠOBRĪD LASA
Mūsdienīgi rekonstruēta diennakts „Mēness aptieka” Pārdaugavā

1931. gada rudenī Vienības gatvē 49 atklāta „Torņakalna Jaunā aptieka” (Blokmuižas ēkā Vienības gatvē 27 tolaik jau darbojās „Torņakalna aptieka”, jeb „Vecā Torņakalna aptieka”). Savu 92 gadu pastāvēšanas laikā aptieka saukta dažādi. No 1931. līdz 1944. gadam tā bijusi “Torņkalna Jaunā aptieka”, bet pirmās Padomju Savienības okupācijas laikā 1941. gada pirmajā pusē pārdēvēta par Galvenās Aptieku pārvaldes jeb GAP 34. aptieku. Pēc nākamās Padomju Savienības okupācijas no 1944. gada un līdz pat 1993. gadam tā saukta par GAP 22. aptieku, savukārt no 1993. līdz 1996. gadam – par “Torņakalna aptieku”.

Pēc rekonstrukcijas diennakti strādājošā „Mēness aptieka” Vienības gatvē 49 sagaida savus apmeklētājus ar īpašām atvēršanas svētku atlaidēm kosmētikai un uztura bagātinātājiem.

„Mēness aptiekas” kļūst aizvien mūsdienīgākas un farmaceitiskā aprūpe – pieejamāka. Turpinot realizēt jau aizsākto aptieku pārveides projektu, kopš 2022. gada sākuma rekonstruētas un atjaunotas 27 aptiekas visā Latvijā! Šogad pēc rekonstrukcijas jau atvērtas piecas aptiekas, vairākās remontdarbi vēl turpinās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.