Publicitātes foto

Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts” notiks naktī no 8. uz 9. septembri 0

Naktī no 8. uz 9. septembri jau trīspadsmito gadu pēc kārtas Rīgā notiks mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”. Tajā piedalīties, iesaistīties, baudīt, klausīties, redzēt, negulēt, lidot iespaidos aicinās 53 dažādas norises. Pasākuma programma ir atrodama foruma mājas lapā.

Reklāma
Reklāma
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas

Forumam īpašu programmu gatavo Rīgas starptautiskā Laikmetīgās mākslas biennāle RIBOCA, sadarbībā ar Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmiju top brīvdabas klaviermūzikas projekts “Melns un balts” Vērmanes dārzā, Kanādas mākslinieki uz Rīgu vedīs savu interaktīvo instalāciju “Wave field/Viļņu lauks”, bet Stambulas mākslinieku grupa piedāvās projektu “In order to control/Lai kontrolētu”. Programmā būs atrodami arī jau ierasti un iecienīti projekti, piemēram, “Baltās nakts” tramvaji, “Videogrāfija XIII – Space Textures”, un laikmetīgās mākslas festivāla “Survival Kit 10” un avangarda mūzikas festviāla “Skaņu mežs” speciāli “Baltajai naktij” veidotas programmas.

Šīs nakts programma norisināsies jau ierasti aktīvās un darbīgās vietās – Rīgas centrā, Vecrīgā, Pārdaugavā – Kalnciema ielas, AB dambja, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Pārdaugavas muzeju apkārtnē – un Miera ielas apkaimē. “Baltās nakts” ģeogrāfijai šogad piepulcējas VEF apkaime un Tallinas ielas radošais kvartāls, kā arī Klīversala. Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” būs iespēja dzirdēt lielisku koncertu “Rothko in Jazz”, kurā Māra Briežkalna kvintets atskaņos 10 latviešu komponistu radītus džeza skaņdarbus, kurus iedvesmojušas mākslinieka Marka Rotko darbi. Rīgas Zooloģiskajā dārzā pulcēsies un dzeju lasīs “Dzejnieki un citi zvēri”, bet kultūras telpas “Strops” Ziepniekkalnā un Ķengaragā noslēgs sezonu ar laikmetīgās kokles skaņām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vairākus pasākumus ir iedvesmojušas visu trīs Baltijas valstu 100 gadu svinības. Rīgas ielās tiks atklāti vairāki Igaunijas mākslinieku ielu mākslas darbi projektā “Baltic Stencil”, bet Baltijas filmu un animācijas filmu programmu piedāvās festivāls 2ANNAS projektā “Fresku improvizācija” un kinoteātris “Bize” projektā “Baltijas animācijas īsfilmas un radošās darbnīca”. Savukārt, laikmetīgās mākslas centrā KIM? norisināsies “Nepārtraukto performanču nakts” Baltijas mākslinieku izpildījumā.

“Baltās nakts” inciatīvas projektu programmā šogad būs diskotēkas, dzejas lasījumi un citi mākslas projeki, kuri īpaši aktīvi norisināsies Pārdaugavā.

“Baltā nakts” Rīgā ir daļa no starptautiska projekta ”Eiropas Baltās naktis”, ko pirms 16 gadiem aizsāka piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma, bet šodien šim tīklam ir pievienojušās daudzas Eiropas pilsētas. “Baltās nakts” ideja ir padarīt laikmetīgo mākslu pieejamāku iedzīvotājiem, vienu nakti gadā iesaistot interesentus daudzveidīgās mākslas norisēs. Rīgā forumu ”Baltā nakts” organizē Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas kultūras organizācijām, iesaistot Latvijas un ārvalstu māksliniekus. Ieeja visos “Baltās nakts” pasākumos ir bez maksas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.